Tradiční hudební přehlídku zahájí v 17 hodin Hana a Petr Ulrychovi se skupinou Javory Beat složenou ze zkušených brněnských rockových hudebníků.

Tento projekt se na podiích objevuje už od ledna 2010. Vznikl na popud a přání příznivců kapely, kteří si přáli slyšet písničky z beatového období anebo ty, kterým by slušela nástrojová sestava odlišná od klasické „javorovské“ jen s cimbálem a houslemi.

„A protože Hanka i Petr tyto písničky rádi hrají a zpívají, rozhodli se tuto ideu uskutečnit,“ uvedla Lenka Vičarová, ředitelka pořádající kulturní agentury T Klub.

Následovat bude osmičlenná mezinárodní sestava TiNG z Prahy, která ve své tvorbě kombinuje mnoho stylů. Jejich hudba čerpá ze zdrojů jako je reggae, ska, dancehall, drum´n bass, swing, rock a hip hop. Smícháním všeho dohromady si kapela vytvořila vlastní styl, kterému sami říkají Praggamuffin.

Po dvacáté hodině večer bude pódium amfiteátru Na Stráni patřit pětinásobné držitelce hudební ceny Anděl, české zpěvačce Anně K a její kapele.

Debut Já nezapomínám vydala zpěvačka a skladatelka už v roce 1993. Výrazný průlom pro ni však znamenala až o šest let později deska Nebe, na které započala její hudební spolupráce s životním partnerem Tomášem Varteckým. Jejich autorský tandem se plně rozvinul na albu Noc na zemi, následovaném v roce 2006 deskou Večernice.

V roce 2010 zpěvačka úspěšně podstoupila léčbu rakoviny prsu a poté se zapojila do dvou vlastních kampaní nabádajících ženy k včasnému vyšetření a pravidelným kontrolám. Její zkušenosti s bojem proti této nemoci se odrazily i na nahrávce Relativní čas.

Nejnovější album Anny K. nese název Světlo. Kolekce silných písniček vznikala ve spolupráci s Tomášem Varteckým a britskými producenty Stevem Lyonem a Jay Reynoldsem.

Posledním vystupující na 29. ročníku Valašského folkrockování bude v sobotu 11. srpna známá kapela Tata Bojs, která letos slaví třicet let na české hudební scéně. Za tu dobu vydala skupina řadu úspěšných alb a pilně koncertovala. Minulý rok se hudebníci rozhodli naživo kompletně přehrát své přelomové a nyní na 2LP nově reedované album Futuretro. Koncerty se staly hudební událostí roku – všechny byly beznadějně vyprodané.

Vedle atraktivního hudebního programu nabídne festival také bohaté občerstvení. Devětadvacáté Valašské folkrockování začíná v rožnovském Valašském muzeu v přírodě v sobotu 11. srpna v 17 hodin.

close Plakát ke 29. ročníku hudebního festivalu Valašské folkrockování. info Zdroj: T klub - kulturní agentura zoom_in