„Víme, že například ještě na Horní Jasence nejsou všechny domácnosti připojeny. Není ale v našich silách zmapovat, kde všude jsou lidé bez proudu. Chtěli bychom proto požádat obyvatele Vsetína, kteří vědí o takových lokalitách, aby nám to oznámili, a my informace předáme energetikům,“ vyzvala starostka Květoslava Othová.

Bez elektřiny jsou stále ještě někteří obyvatelé Karolinky. „Desítky lidí jsou buď úplně bez proudu, nebo jim to jede na jednu nebo dvě fáze,“ popsal starosta Tomáš Hořelica.

Podobně jsou na tom ve Velkých Karlovicích. „Bez elektřiny jsou ještě odlehlejší místa obce, většině lidí už ale byly dodávky obnoveny o víkendu,“ přiblížil starosta Miroslav Koňařík.

Energetici už na Vsetínsku odvolali kalamitní stav. „V neděli se nám podařilo opravit většinu poruch na vysokém i nízkém napětí,“ uvedl mluvčí Skupiny ČEZ pro severní Moravu Jaroslav Jurča.

Ve všech lokalitách mají energetici v terénu techniky, kteří společně s pracovníky externích firem velmi intenzivně pracují na odstraňování zbývajících poruch.

Včera ale ještě nešel proud například ve Valašské Bystřici, v Prostřední Bečvě a v Bystřičce – Lomu.

„Jsou to už jen desítky odběrných míst,“ sdělil Jurča.

Některým obcím na Valašsku ale hrozí další odstávky od elektrické energie. „Musíme je napojit na opravené trafostanice. Můžeme ale slíbit, že se bude jednat jen o hodiny,“ přiblížil mluvčí.