Odklad startu oblíbené a tradiční sportovní akce není v posledních letech nijak výjimečný. Kvůli nedostatku sněhu se tak stalo už několikrát. A například v roce 2016 byly podmínky natolik špatné, že se přejezd nakonec neuskutečnil vůbec.

Ani v letošní zimě prozatím nejsou sněhové podmínky příznivcům běžeckého lyžování zrovna nakloněny.

„Na hřebenu je to z hlediska množství sněhu na hraně. V nižších polohách, tedy i při dojezdu ke Vsetínu, je ale bohužel situace špatná. Věříme, že v náhradním termínu budou klimatické podmínky příznivější a přejezd se nám podaří letos uskutečnit,“ uvedl za pořadatele Jiří Homolka.

Pro aktuální informace doporučil sledovat webové stránky města Vsetín, nástěnku KČT Vsetín na Svárově. Zájemci se mohou informovat také na telefonních číslech 724 946 952 nebo 736 754 097.

V letošním roce se uskuteční už 43. ročník Valašské padesátky. Účastníci nezávodního přejezdu si mohou vybrat ze dvou délek tratí. Klasická padesátikilometrová startuje mezi půl osmou a desátou ráno z Bumbálky a vede přes Soláň a Vsacký Cáb na Vsetín.

Na kratší třicetikilometrovou trať vybíhají běžkaři mezi devátou a půl desátou ráno ze Soláně a dále pokračují v trase delší varianty. Cíl přejezdu je v klubovně KČT Vsetín na Dolní Jasence.

Pořadatelé upozorňují, že odjezd autobusů z nádraží ČSAD Vsetín, kterým se mohou zájemci dopravit na start závodu, je naplánovaný na 7 hodin ráno. Startovné včetně dopravy na start a převozu zbylých zavazadel do cíle, malého občerstvení v cíli a diplomu činí 200 korun. Startovné bez zahrnutí dopravy pak 70 korun.

Ilustrační foto.
Laťka je vysoko. Vloni Valaši v Tříkrálové sbírce darovali 4,2 milionu