Vadí jim například, že Harabiš podle nich mluví jménem Valachů, na což nemá právo, ale výhrady mají i k fungování samotného Valašského království.

„Nemám nic proti tomu, že si někdo udělá podobnou firmu. Ať si ale její provoz financuje sám a nežádá příspěvky od měst a obcí,“ říká na adresu Tomáše Harabiše Igor Levč z chaty Vsacký Cáb.

„Je to obyčejný byznys, který zneužívá jméno Valašsko,“ je přesvědčen Levč.

On sám nabídku na spolupráci od zástupců Valašského království několikrát odmítl.

„Zlínský kraj, město Vsetín nebo Hornovsacká dráha dokázaly, že dovedou vyrobit kvalitnější propagační materiály,“ tvrdí Igor Levč.

Od podpory Harabišova projektu se začíná distancovat i město Vsetín.

„Na Valašské království nepůjde letos z rozpočtu města ani koruna,“ potvrdil vsetínský místostarosta Jaromír Kudlík. On sám považuje spor s Boleslavem Polívkou za nešťastný.

„Boleslav Dobrotivý byl jednou zvolen naším králem na furt, a tak to i zůstane. Pan Harabiš ať si ve Frenštátě dělá, co chce, ale na krále ať nám nešahá,“ míní Kudlík.

Na straně Boleslava Polívky stojí i rytíř řádu Modré trnky František Segrado. Tomu vadí, že se z původně odlehčené záležitosti stává komerce.

„Valašsko je víc než nějaká společnost s ručením omezeným. Bohužel už to není legrace, ale spíš začínáme být ostatním pro smích,“ komentoval spor mezi Polívkou a Harabišem.

Podle Segrada sice Harabiš jeden soud vyhrál, u veřejnosti však prohrává.

„Lidé by si sami měli udělat obrázek, kdo na kom parazituje,“ říká František Segrado, který je přesvědčen, že projektu Valašské království, pomohla významně právě Polívkova popularita.

Sám Tomáš Harabiš má ale na celou záležitost zcela odlišné názory.

„Nejsem si vědom, že bych za Valachy mluvil, dávám si pozor, aby tomu tak nebylo,“ odmítá obvinění. „Vůči panu Polívkovi jsme nepodnikli jediný krok, pouze se neustále bráníme jeho výpadům.“

Valašské království považuje Harabiš za prospěšné celému regionu.

„Díky tomu, že umíme získat dotace z Unie, jsme v podstatě jediný subjekt, který je schopen se tady podobnou činností uživit,“ říká Tomáš Harabiš a dodává, že loňský rok s obratem 12 milionů korun byl pro Valašské království.