Organizátoři z Valašské filmové společnosti připravili kromě krátkých filmových ukázek také čtení některých Havlových děl a názorů.

„Myslím, že to byla důstojná vzpomínka na našeho bývalého prezidenta. Stálo by za to, si ho připomínat častěji,“ uvedla Magda Goláňová.

Rozloučit se vzpomínkou s Havlem přišli Vsetíňané všech věkových skupin. „Jsem překvapen kolik mladých dnes přišlo. Obdivuji, že se tak narychlo dokázali domluvit a vše zorganizovat,“ prozradil pětašedesátiletý Tomáš Vala ze Vsetína.

Lidé mohli organizátorům předávat své postřehy, co pro ně bývalý prezident znamenal. „Celkem se vyjádřilo patnáct lidí, jejich názory jsme přečetli,“ uvedl za organizátory Michal Berg.

Uspořádat vzpomínkovou akci se členové Valašské filmové společnosti rozhodli spontánně. „Po smrti Václava Havla jsme potřebovali vyjádřit, co pro nás mladé znamenal,“ vysvětlil Berg.

Akci uzavřela známá píseň Modlitba pro Martu. Poté se lidé začali scházet ke schodům před zámeckým vchodem, kde jeden po druhém zapalovali svíčky.