Konkrétně se tak stane v roce 2016, když přesně 11. května ve Vsetíně, Brumově-Bylnici, Čadci a Žilině odstartuje světový šampionát v hokeji. Na světlo světa poslal tuto úžasnou zprávu činovník Českého hokejového svazu Radovan Snílek. „Ještě nějakou chvíli potrvá dolaďování detailů, nicméně už nyní mohu sportovní fanoušky navnadit a slíbit, že za dva roky by se měl hrát světový šampionát v hokeji," prozradil Snílek. Dále pokračoval s vysvětlením, proč budou šampionát pořádat hned dva státy. „Tak v první řadě je to jakýsi trend poslední doby. Vzpomeňme, že kromě momentálně probíhajícího šampionátu v Bělorusku se například předchozí dva konaly vždy ve Švédsku a Finsku společně, což se podle ohlasů, které jsme si obstarali, vždy osvědčilo," říká činovník svazu.

Fanoušci hokeje se tak mohou těšit na obrovskou akci, která svým dosahem asi nebude mít v historii konkurenci. „Něco takového jsme ještě před několika lety nemohli diskutovat ani v hospodách. Nyní to máme na stole jako hotovou věc, neskutečné," říká fanoušek VHK Vsetín Libor Valach, jenž se nemůže dočkat startu šampionátu. „je to sice až za dva roky, ale uteče to rychle. Jen doufám, že do základní skupiny, která se bude hrát ve Vsetíně, nalosují naše borce. Moc se těším na Jardu Jágra. Nedávno slíbil, že bude hrát v reprezentaci do 45 let a v době konání šampionátu bude mít 44 let, takže s ním počítám," těší se Valach.

Společné pořadatelství se Slováky bude mít pro obě země speciální příchuť. Pro obě strany je to totiž úplně poprvé, kdy se do tak velké akce pouštějí společně. „Dle našich informací nebyl problém se domluvit. Každá strana dodala dva zimní stadiony, na kterých se šampionát odehraje. Poslední, co zbývá určit, je stadion, který bude hostit finále 26. května 2016," dodal svazový činovník Radovan Snílek.