Libor Fiala ze Vsetína měl vloni všechno, letos nic.

„Nebude jediná třešně, trnka ani špendlík. Stromy nezarodily. Mám po starosti a na podzim budu mít volno,“ zhodnotil stručně. Smutný je také Marian Vilém z Hovězí. „Trnku mi dolámal vítr při bouřce. Zůstala mi hruška, ale letos na ni mám slovy tři plody,“ posteskl si.

Stejná situace je na opačném konci Valašska. Lačnovjan Miroslav Sucháček má naštěstí zásobu z loňské silné úrody.

„Jestli bude příští rok stejně bídný, už hrozí nebezpečí. Letos to ještě vyjde,“ vyslovil obavy. Tuto sezonu si pomůže nabídkou kamaráda.

„Dovezu si jablka z Valašských Klobúk, aby bylo aspoň něco. Doma nebude z našich jabloní, hrušní a trnek ani na buchty. Mám na stromě deset hrušek, to je všechno,“ kroutil smutně hlavou.

Páleničáři na Valašsku jsou připravení, ale objednávky se nehrnou. „My už jsme začali před třemi týdny. Ale to jsou všechno staré kvasy. S letošním nepřijel ještě nikdo,“ přiblížil Radomír Kristek z pálenice v Dolní Bečvě.

Třešně nebyly, možná budou jablka

Na začátku července zahájil vloni sezonu Vladislav Vaněk v pálenici ve Stříteži nad Bečvou. Letos to bude o měsíc později.

„Sem tam se někdo hlásí, ale nebude kvasu. Třešně nebyly, možná nějaké maliny, snad později rybíz, angrešty. Plody suchem opadávají,“ hodnotí páleničář.

V odhadu množství ovoce není optimista.

„Nebude ani polovina toho, co vloni. Snad uroste aspoň nějaké jablko. Uvidíme, začínáme příští týden,“ řekl Vaněk.

Aparaturu vyčištěnou a připravenou má také Irma Vachníková, spolumajitelka Pálenice Bublík v Meziříčí. Sezona bude podle ní úplně jiná než vloni.

„Objednávky se zatím nehrnou. Není raného ovoce. Spoustě lidí přešel přes zahrady mráz, nebude to žádná sláva, hádám padesát procent loňské úrody. Pod stromy je každý den víc a víc ovoce, na stromech míň a míň,“ posteskla si.

Sezonu zahájí v půlce srpna. Může za to i nová legislativa, která páleničáře omezuje.

„Nepálíme-li nepřetržitě deset dní, přijdou celníci, odplombují zařízení, přeměří, udělají odpočty, pošlou vzorky a znovu zaplombují. Musíme mít určité množství objednaných lidí a pálit bez prodlev. Je to složitější a jen přibylo papírů,“ uzavřela Vachníková.