V sobotu mohou lidé odevzdávat své hlasy od osmi hodin ráno do čtrnácti hodin. Oprávnění voliči v městech a vesnicích spadajících zároveň do volebního obvodu číslo 77 mohou při volbách do krajského zastupitelstva vybírat také mezi kandidáty do Senátu Parlamentu České republiky.

Seznamy volebních místností zveřejnily obce na svých internetových stránkách. Lístky do uren budou lidé tradičně vhazovat na obecních úřadech, v kulturních domech či ve školách a školkách. Ve volební místnosti se ale na řadě míst promění třeba hasičské zbrojnice nebo restaurace, ve Vsetíně třeba i denní stacionář Naděje.

Do nejvýše položené volební místnosti na Valašsku se lidé vydají v osadě Pulčín u Francovy Lhoty. „K volbám zde může jít dvaašedesát z celkového počtu šedesáti sedmi místních obyvatel," uvedla starostka Francovy Lhoty Kateřina Trochtová. Dodala, že volební místnost bude v místním Školícím a informačním centru Pulčín.

Nejvýše je Pulčín, nejníže Choryně

Je v nadmořské výšce zhruba 680 metrů nad mořem. Adepty na naopak nejníže položené volební místnosti jsou ty v obcích Lešná či Choryně. Obě vesnice leží v nadmořské výšce necelých 280 metrů nad mořem. Co se počtů volebních okrsků týká, nejvíce jich spadá pod Valašské Meziříčí. Bude jich dvacet sedm. Jen o dva okrsky méně, pětadvacet, má Vsetín. V třetím největším valašském městě Rožnově je okrsků čtrnáct. „K volbám zde může přijít téměř čtrnáct tisíc dvě stě oprávněných voličů. Tedy osob, které mají trvalý pobyt na území města a nejpozději druhý den voleb dosáhli plnoletosti," uvedla vedoucí odboru kanceláře starosty Božena Kořenková.

Volební výsledky a přesná čísla účasti voličů budou známy zřejmě ještě v průběhu sobotního večera.