Posledních čtrnáct dní se opíjela ve větší míře také mládež. V Rožnově například před několika dny zajistili strážníci na ulici Boženy Němcové osm mladých lidí, kteří popíjeli v prostorách garáží pivo. "Šest z nich nemělo osmnáct," popsal ředitel městské policie Daniel Vašut.

U čtyř mladíků pak zkouška ukázala hodnoty od půl do jedné promile. V tomto případě omladina nedosáhla výkonu pětačtyřicetiletého alkoholika, kterého v minulých dnech strážníci stavěli na nohy hned dvakrát. Zmožený alkoholem polehával u autobusového nádraží. "Je toho dost. Leží na cestách i v kolejišti. Opravdu toho přibývá," upozornil Vašut. Problémy s popíjejícími výtržníky mají také ve Valašském Meziříčí.

Tam například mladého opilce hlídal jeho pitbull tak vehementně, že se k němu nikdo nemohl přiblížit. "Byl jsem jako tygr," uvedl tehdy do protokolu devatenáctiletý mladík z Valašského Meziříří. Ve Vsetíně se bezdomovci zdržují především u supermarketů. "Z nádraží se nám je podařilo vytlačit," řekl šéf strážníků Nikolaj Martinák.