Stavba celého chodníku je rozdělená do sedmi částí. Zprovozněny jsou nyní tři v celkové délce 989 metrů. „Součástí jsou také nástupy a nájezdy pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace či veřejné osvětlení. Podařilo se položit také novou dešťovou kanalizaci, inženýrské sítě a vznikly i dvě nové autobusové zastávky,“ upřesnil mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

O tom, že je řádný chodník potřebný zejména kvůli bezpečnosti dětí i dalších chodců se v Rožnově diskutuje už několik desítek let. „Jsem rád, že se začalo stavět a především, že se nám podařilo zajistit spolufinancování ze Státního fondu dopravní infrastruktury,“ pochvaloval si místostarosta města Alois Vychodil.

Celkové náklady na první tři zprovozněné části chodníků se vyšplhaly na necelých jednatřicet milionů korun. Město Rožnova zaplatilo přibližně dvě třetiny této částky.

Stavební práce už jsou v plném proudu také na dalším z úseků z Hážovic až po katastr obce Vigantice. Tato část chodníku bude hotová ještě letos a bude stát bezmála čtrnáct milionů. Přibližně pěti miliony opět přispěje Státní fond dopravní infrastruktury­.