Připravené stoly se doslova prohýbaly pod množství frgálů, sladkých řezů, buchet, štrúdlů a dalších sladkých dobrot. Absolutní vítězkou se stala Jaroslava Londová, která nasbírala od porotců největší počet bodů napříč všemi vyhlášenými kategoriemi.

Šest členů odborné poroty mělo na ochutnávání a hodnocení přinesených vzorků jednu hodinu. Stejný časový úsek na posouzení na stolech vystavených dobrot vymezili poté organizátoři také takzvané laické porotě. Jejími členy byli všichni příchozí, kteří do soutěže dodali vlastní pekařský výrobek.

Úlohu neměli v žádném případě jednoduchou. Vzorků se totiž U Vančurů nastřádalo takřka padesát. Pořadatelé je rozdělili do osmi kategorií.

„Do první spadají dorty, řezy a rolády, do druhé štrúdly, poté koláčky, následují domácí buchty, za nimi frgály, kategorie velikonočních beránků, dia výrobků a na závěr kategorie ostatních výrobků,“ vyjmenoval za pořádající Spolek pro zachování valašských tradic Oldřich Štroblík.

Mezi účastníky kulinářského klání byla také Jaroslava Londová, pedagožka odborných předmětů na Střední odborné škole Josefa Sousedíka ve Vsetíně.

„Já peču, ale peču střídmě. U nás jsou spíše na maso,“ připustila v Semetíně s úsměvem Jaroslava Londová.

S gastronomií má ovšem letité zkušenosti. V roce 2010 získaly studentky pod jejím vedením zlatou medaili na cukrářském šampionátu Culinary World Cup 2010 v Lucembursku.

„Mám příležitost a do hrobu si nic nevezmu, takže dávám dál své rady a nápady. Mladá generace se hodně snaží. Některé dívky jsou vděčné za každý drobný krok, který jim poradíme. A ty, které se chtějí něco naučit, se také naučí,“ je přesvědčena pedagožka.

Připomněla, že několik studentů přišlo svůj um ve zdobení pečiva předvést také na sobotní soutěž do Semetína. „Myslím, že se je na co dívat,“ zdůraznila Jaroslava Londová.

Velikonočního beránka přihlásili do sobotní soutěže manželé Alena a Petr Olšákovi ze Vsetína.

„Vymyslel jsem ho před osmi lety a už jsme s ním soutěž i vyhráli. Raději ale peču maso,“ netajil Petr Olšák.

Čekání na součet hlasů a konečný verdikt organizátorů, kterýže ze sladkých výrobků ohodnotili porotci jako nejlepší, ukrátila přítomným hudebním doprovodem vsetínská skupina Dareband. Členové Spolku pro zachování valašských tradic navíc také předvedli příchozím tradiční postup stloukání másla v ruční máselnici.

Nejvíce ze všeho však všechny zajímaly konečné výsledky soutěže O najchutnější valašskou buchtu. V kategorii velikonočních beránků s přehledem zvítězila Jaroslava Londová. Ziskem nejvyššího počtu 124 bodů si navíc zajistila také absolutní vítězství v celé soutěži.

V dalších kategoriích rozhodla porota následovně: nejlepší domácí buchty přinesla Michaela Lavrovičová, koláčky Katka Švagerová a štrúdl Eliška Hořanská. Ve skupině dia výrobků soutěžila jen jediná žena Zdeňka Petřeková a patřilo jí tím pádem také vítězství.

Naopak nejvíce vzorků se sešlo v kategorii Dorty, řezy, rolády a mezi frgály. V první jmenované zvítězil Miroslav Camfrla, nejlepší frgál přinesla Marie Olšáková. V poslední kategorii ostatních výrobků zvítězila Andula Malinová.