Nové byty na kopci nad Rožnovem s výhledem na Radhošť ponesou název Eden.

Byty se měly původně předávat prvním majitelům na přelomu roku 2017 a 2018. Vedoucí projektu Karel Juřica vysvětlil zdržení o rok rozsáhlostí projektu.

„Bylo tam více okolností. Pozdržela se územní studie i stavební řízení. Vstupovali jsme na novou plochu. Abychom nezablokovali celé území, chtělo po nás město územní studii celé lokality,“ vysvětlil Juřica.

Podle starosty Rožnova Radima Holiše pochopil investor situaci lidí v okolí, kteří jsou zvyklí na klid. Louky jsou v územním plánu už patnáct let a se stavbou se počítalo.

„Našli jsme řešení, při kterém hájíme zájmy našich lidí. Není pravda, že podporujeme jen satelity. Ve stavbě vidím smysl a přeju jí, aby zdárně pokračovala,“ uvedl starosta při slavnostním pokládání základního kamene.

Podle názorů lidí, žijících na sídlišti pod nově vyrůstajícím Edenem nemají se stavbou problém.

„Jsem odtud a žiju tu hodně roků. Mně je to jedno, horší to mají ti lidi, co kolem nich vede cesta. Tam budou mít hodně rušno,“ hodnotila Ludmila Vroblová.

„Já jsem pro, ať se tu klidně staví. Je to od sídliště jakýsi kus, za stromy a ještě na kopci, nevadí mi to,“ přidal se další Rožnovan.

V první fázi vyroste pět bytových komplexů, tří až čtyřpodlažních. Ve druhé fázi pak deset komplexů. Všechny domy budou zděné ve variantách 1 + kk až po 4 + kk v rozměrech od pětatřiceti do sto dvaceti metrů čtverečných.

Součastí každého bytu je balkón, venkovní terasa, nebo střešní terasa. Byty do sta metrů budou mít jedno, nad sto metrů dvě parkovací stání.