Začala na počátku tohoto týdne a má trvat přibližně celý jeden měsíc. „Uklidíme na devadesát kilometrů silnic, třicet kilometrů chodníků a plochy všech veřejných parkovišť,“ přiblížil mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

Řidiče, parkující své vozy ve městě, požádali pracovníci úřadu o vstřícnost a spolupráci po dobu kdy bude očista probíhat. „Jde zejména o vyklizení parkovišť a jednotlivých stání pro automobily,“ upřesnil Gross.

Přesný rozpis jednotlivých lokalit a dnů, kdy zde dorazí úklidové čety, je k nahlédnutí na webových stránkách města a také na stránkách rožnovské městské policie. „Strážníci navíc roznáší především po sídlištích informační letáky s termínem očisty, a v jednotlivých úsecích nechybí ani dopravní značky upozorňující na dočasný zákaz stání,“ doplnil Gross.

Přes všechna tato opatření se město podle Tomáše Grosse přesto pravidelně potýká s řidiči, kteří nedbají na zákazové značky a brání tak v naplánovaném jarním úklidu. „Neukázněné řidiče, kteří nebudou nařízení respektovat, bude upozorňovat městská policie, která může v krajním případě sáhnout i k pokutám,“ varoval mluvčí Gross.