Město testovalo několik variant pro vybudování nové haly, ale narazilo na vysoké finanční nároky. Reálná je pro něj varianta odkupu stávající sportovní haly od soukromníka.

Stavba haly za 150 milionů

Rožnov pod Radhoštěm zmapoval aktuální kapacity současných tělocvičen a hal, aby zjistil potřeby sportovních klubů i škol. Jednoznačně se potvrdila potřebu nových kapacit. Radnice zvažovala několik lokalit pro výstavbu, žádná však nevyhovovala. Finanční odhad pro výstavbu nové sportovní haly je kolem 150 milionů korun. Je to moc. Město proto zvažuje nákup již vybudované sportovní haly včetně přilehlých pozemků za 22 milionů korun.

„Sportovní hala byla v nabídce na prodej, ale rozhodl jsem se si ji ještě ponechat a i v tomto roce ji nadále provozovat. Možnost prodeje však neuzavírám a s vedením města budeme dál jednat o odkupu v příštím roce,“ uvedl Josef Kramoliš, majitel sportovní haly Synot Tip Hall.

Jednání o odkupu proběhne po prázdninách

Zadán je znalecký odhad ceny nemovitosti.

„Vybudování nové sportovní haly je pro Rožnov v blízké budoucnosti málo reálné. Sportovci v Rožnově ale vnitřní prostory potřebují co nejdříve. Odkup již fungující haly se jeví jako rychlý krok, jak situaci zlepšit. Navíc jsou u haly pozemky pro přístavbu a tím by došlo ke zvýšení kapacity. Sportovní komise doporučila nákup. V jednáních s panem Kramolišem budeme pokračovat, máme se potkat v září a začít chystat právní dokumenty,“ uvedl starosta města Jan Kučera.