Drobné opravy si přitom školy většinou hradí ze svých rozpočtů. Město investuje především do rekonstrukcí kuchyní či střech.

Do přestaveb kuchyní se prozatím pustili hned ve třech mateřských školách. Další pak na rekonstrukci čeká. Na čtyřech školách je v plném proudu oprava střechy a jedna mateřinka se v během léta dočká nové fasády.

„Celkové náklady na kuchyně se pohybují kolem dvaadvaceti milionů korun. Střechy budou stát necelé čtyři miliony a fasáda Mateřské školy 5. Května 1527 necelých osm set padesát tisíc,“ dodala konkrétní čísla místostarostka Rožnova Markéta Blinková.

O výměnu nosné konstrukce a novou střešní krytiny se dělníci postarají například v Mateřské škole 5. Května 1701. „Na základní škole Záhumení rekonstruujeme střechu jednoho z pavilonů, opravou prochází také střecha tělocvičny na školy Pod Skalkou. Opravíme také celý střešní plášť mateřinky Horní Paseky,“ doplnil vedoucí Odboru investic rožnovské radnice Marek Moll.

S výjimkou posledně jmenované, je ukončení veškerých stavebních prací naplánováno do konce srpna. Další školní rok tedy začne v řádných termínech.