Zapojí se také rodiny v Rožnově pod Radhoštěm, kde se klání uskuteční v městském parku a ve Valašském Meziříčí, kde se bude soutěžit na dopravním hřišti Na Mlynářce.

„Cílem akce je motivovat maminky na mateřské dovolené k pravidelnému pohybu a sportu. Chceme ukázat, že sportovat lze i s kočárkem," vysvětlila Edita Berková, zakladatelka programu Strollering. Pravidelné sportovní aktivity maminek navíc podle ní probouzí u dětí od raného dětství přirozený vztah ke sportu. „Děti se tak od svých rodičů učí, že sport patří ke každodennímu rytmu života," dodala Berková.

Podstatou závodů je chůze s kočárkem na přibližně 100 kroků dlouhé trati v co nejkratším čase. Na výkony účastníků dohlíží traťoví rozhodčí. Kontrolují především regulérnost stylu chůze, jelikož právě ta je předmětem závodů. Soutěží se ve třech kategoriích: pro maminky, pro tatínky a pro celé rodiny, kdy je potřeba, aby se dva členové rodiny drželi madla kočárku současně.

Závody kočárků startují v Městském parku v Rožnově pod Radhoštěm a na dopravním hřišti Na Mlynářce ve Valašském Meziříčí v neděli 10. dubna v 15 hodin.