Oba dva dny se na střelnici zdejšího Sportovního střeleckého klubu (SSK) Poličná začínalo soutěžit od osmi hodin ráno.

První den se odehrálo finále Valašské ligy. „Do finálového kola postoupilo dvanáct střelců, kteří změřili své síly ve střelbě ze vzduchové pušky,“ přiblížil předseda SSK Poličná Václav Jasný.

Vítězství si svými výkony vydobyl Filip Žilinský z Ostravy. „Druhý se umístil Adam Hrabovský z Poličné a třetí byl taktéž domácí Marek Bartošek,“ doplnil Jasný.

V neděli přišli na řadu střelci soutěžící ve střelbě ze vzduchových pistolí. Konalo se páté kolo takzvané Zimní pistolářské ligy. „Střílelo se na vzdálenost deseti metrů,“ uvedl pořadatel nedělní soutěže Karel Malúšek.

Po úvodní prezentaci měl každý střelec deset minut na přípravu. „V tuto dobu můžou střelci manipulovat se zbraní, ale nesmí padnout žádná rána,“ popsal Malúšek.

Jakmile byla soutěž odstartována, každý střelec měl hodinu a tři čtvrtě na to, aby vystřílel svých šedesát ran. „Rány, které vypálit nestačí, se počítají jako by v terči zasáhl nulu,“ upřesnil pořadatel.

Jako poslední přípravu před mistrovstvím republiky, které proběhne příští týden v Karlových Varech, pojala nedělní soutěž Jitka Odehnalová z Brna. Na soutěži byla už podruhé.

„Střelbě se věnuji aktivně už asi patnáct let,“ prozradila Odehnalová.

Za svou kariéru má na svém kontě několik zajímavých úspěchů. „Ještě v juniorské kategorii jsem se stala mistryní Evropy jak samostatně tak v družstvech,“ pochlubila se brňačka. Výsledek, kterého v soutěži družstev na tomto mistrovství světa dosáhla je navíc stále platným světovým rekordem. Zmiňované klání proběhlo v roce 1989 v Zagrebu.

Jednou z mladých nadějí střeleckého sportu, která se v neděli v Poličné představila, byl také osmnáctiletý David Malúšek.

Ten se nedávno vrátil z mistrovství Evropy ve švýcarském Winterthuru.

„Soutěžil jsem v kategorii juniorů do jednadvaceti let, ve střelbě vzduchovou pistolí,“ přiblížil Malúšek.

Se svým účinkováním ve Švýcarsku příliš spokojen nebyl. „Myslím, že jsem nastřílel spíše průměrný výsledek a skončil jsem na čtrnáctém místě,“ prozradil skromně mladý střelec. Tohoto umístění dosáhl v konkurenci více než čtyřicítky dalších střelců. „Dneska v Poličné jsem střílel líp,“ dodal.

Víkendová soutěž byla současně také třetím ročníkem Memoriálu Jana Hluchého. „Jan Hluchý byl dlouholetým činovníkem a předsedou AVZO Poličná, který se velkou měrou zasadil o provoz naší střelnice, výchovu mládeže a byl nestorem sportovního střelectví na Valašsku hlavně v puškových disciplínách,“ doplnil Václav Jasný.