Místním obyvatelům se odstraňování stromů ale nelíbí. „Souhlasím s odstraněním nemocných stromů, ale zdravé kácet nemuseli. Zrušili je jen proto, že stojí v cestě plánovaným úpravám parku, které se nikomu nelíbí," rozčiluje se jedna z místních Soňa Trochtová.

Lidé by nejraději park zachovali jak je. „Ptala jsem se i lidí, co tu venčí psy a babiček, co tudy chodí na procházku. Nikdo kácení stromů nechce. Protože se jim líbí, že tvoří příjemný stínek," pokračovala Trochtová.

Stačilo by prý vyměnit jen inventář a opravit chodníčky. „Dokonce i projektant, co tu byl před čtyřmi lety, byl z podoby parku nadšený. Jenže současný plán úplně všechno mění. Zmizí dokonce i klikaté cestičky a nahradí je rovné chodníky," posteskla si Trochtová.

Kácení stromů je součástí první etapy chystaných úprav parčíku. Podle vypracovaného dendrologického posudku má odsud zmizet třicítka stromů . „Po důkladném zvážení, kdy jsme se zabývali každou dřevinou zvlášť, jsme kácení povolili," řekl vedoucí oddělení ochrany přírody vsetínské radnice Jiří Šturala.

Pracovníci technických služeb začali s odstraňováním prvních stromů v pondělí v sedm hodin ráno. Pokračovat budou i v dalších dnech.

Na místo vykácených stromů bude na straně Trávníků vysázeno sedmdesát nových stromů a keřů. Rybníky dostanou stromů čtyřicet. S další fázi úprav parčíku se má začít na jaře 2013.