Na horských úsecích jsou cesty pokryty novou vrstvou sněhu. „Přes noc ho místy napadlo i přes deset centimetrů. Pracovníci správy je průběžně ošetřují. Takže silnice jsou prohrnuty a tam, kde nesmíme používat chemii, ošetřeny posypovým materiálem," dodal Jaromír Kořistka.

Podle něj je ale potřeba věnovat při jízdě maximální pozornost a opatrnost. „Stav silnic odpovídá datu v kalendáři," vyjádřil se Jaromír Kořistka.

Bez problémů je podle ředitele správy sjízdný také úsek silnice první třídy vedoucí od Rožnova pod Radhoštěm na Bumbálku. „Celý úsek je ošetřen chemicky. Počítat je však na silnici potřeba s rozbředlým sněhem. Postupně jej ale stahujeme," vyjádřil se ředitel Správy a údržby silnic Valašsko Jaromír Kořistka.

Stejná situace, jako z Rožnova na Bumbálku, je rovněž na Sirákově a na silnici z Horní Lidče přes Střelnou ke slovenské hranici. „Úseky jsou ošetřeny chemicky a sjízdné. Také tady je ale potřeba počítat s rozbředlou vrstvou sněhu a s maximální opatrností při řízení," svěřil se dispečer společnosti AVE Dušan Solař.