Zastřešení se v uplynulých dnech dočkala například zastávka MHD v ulici Zašovská. Zcela nová pak vyroste do poloviny září na lince č. 10 v ulici Solární a připravují se také nové zastávky na sídlišti Vyhlídka.

„Reagujeme na opakované požadavky občanů,“ řekl místostarosta Meziříčí Petr Nachtmann.

Připomněl, že dosud byla v Solární ulici nedaleko mostu přes Rožnovskou Bečvu jen zastávka bez přístřešku ve směru na výjezdu z města.

„Nově vzniknou plnohodnotné zastávky včetně přístřešků po obou stranách komunikace. Jde totiž o lokalitu, která je hojně využívaná pro volnočasové aktivity a také se zde nacházejí výrobní firmy,“ dodal Nachtmann.

Nový dopravní terminál na rekonstruovaném vlakovém nádraží ve Vsetíně; pátek 3. května 2024
VIDEO: Podívejte se, jak vypadá nové nádraží ve Vsetíně za více než tři miliardy

Novostavba dvojice autobusových zastávek včetně nástupních ostrůvků a přístřešků začala přípravnými pracemi. Radnice počítá s náklady bezmála čtyři miliony korun. Dělníci vybudují nástupní ostrůvky, nové přístřešky, chodník a ve směru do města také novou železobetonovou opěrnou zeď.

„Práce mají být hotovy do poloviny září s tím, že řidiči musí počítat s dopravním omezením. Vozovka bude částečně zúžená a doprava vedena jedním jízdním pruhem,“ přiblížil Tomáš Kunc z městského odboru komunálních služeb.

Radnice v těchto dnech dokončuje také úpravu zastávky v ulici Zašovská. S náklady 190 tisíc korun zde nechala osadit nový přístřešek včetně nezbytné lavičky.

Na největším valašskomeziříčském sídlišti Vyhlídka zase vyrostou dvě nové oboustranné zastávky. Jedna v ulici Králova blízko Základní školy Vyhlídka, druhá nad Střediskem volného času Domeček v Příční ulice.

Výměna veřejného osvětlení, ilustrační foto.
V Rožnově vymění téměř 900 světel. Nová LED svítidla ušetří 1,75 milionu ročně

„Věřím, že ještě letos získáme stavební povolení, abychom ideálně příští rok mohli začít stavět,“ uvedl místostarosta Petr Nachtmann.

I v tomto případě chce město vyhovět opakovaným žádostem obyvatel sídliště Vyhlídka o lepší dostupnost MHD.

„Nové zastávky budou zahrnuty v okružní lince číslo 10 a obsluhovat je bude midibus, který je menší a do úzkých ulic na sídlišti se hodí lépe než klasické velké autobusy MHD,“ uzavřel Nachtmann.