Ve Valašském Meziříčí navštěvuje silvestrovské veselí několik tisíc lidí. „Nejvíce očekávanou součástí Silvestra je ohňostroj. Aby si ho užily hlavně děti, rozzáří nebe už v devatenáct hodin,“ přiblížila mluvčí meziříčské radnice Renata Votrubová s tím, že na ohňostroj uvolnilo město padesát tisíc korun.

Osmiminutové show, při které světelné efekty umocní hudební doprovod, bude předcházet program, který začne na valašskomeziříčském náměstí už v pět odpoledne. „Děti si užijí soutěže a diskotéku. Ve tři čtvrtě na sedm si vyslechneme novoroční přání pana starosty,“ doplnila mluvčí.

Závěr roku ve Vsetíně rozzáří Silvestr s Austinem pro děti i dospělé. Před domem kultury bude znít od šesti odpoledne reprodukovaná hudba. O půl sedmé se předvede žonglérská skupina Černí Salamandři. „K vidění budou taneční prvky s ohnivými Hula Hoop, Dragon Staff, ale také ohnivý deštník, vějíře, pyrotechnika, levitující hůlky a mnoho dalšího,“ lákala Klára Blažková ze vsetínského domu kultury.

Novoroční přání z úst starosty města skončí odpočítáváním odpálení téměř sedmiminutového ohňostroje, který rozzáří nebe nad Vsetínem v 19 hodin.

Příchod nového roku oslaví také v Zubří. U ohňostroje se lidé sejdou na Nový rok v úterý v 17.30 u Klidového centra. „Letos poprvé budeme mít ohňostroj s hudebním doprovodem. Vedení města na něj uvolnilo padesát tisíc korun,“ informovala vedoucí odboru kultury a sportu Lenka Přečková.

Zájem o novoroční setkání v Zubří bývá tradičně veliký a to nejen z řad místních, ale i lidí z okolí. „Důvodem je posunutí času ze silvestrovské noci na podvečer Nového roku, kdy se mohou přijet podívat celé rodiny i s dětmi. Pro lidi se stalo setkání u ohňostroje novodobou tradicí, která zpestří Nový rok a umožní jim potkat se a popřát si se spoustou přátel a kamarádů,“ uzavřela Lenka Přečková.