Ne na dlouho. Hbité prsty žen trhají papír i alobal a balíčky vydávají svá tajemství. Do vzduchu uniká příjemná vůně. Uzené! Přesněji řečeno uzený bůček. Do začátku soutěže o ten nejlepší z nich zbývají jen poslední minuty.

Přihlášených přibývá. „Už máme deset vzorků," hlaholí zapisovatelka na hlavního pořadatele kulinářské soutěže Dušana Ostrčila, kterému nikdo neřekne jinak než přezdívkou Goša.

Právě rozrazil dveře do sálu s rukama plnýma půllitrových sklenic piva. Pro pořadatele, zvukaře, první muzikanty. „To je dobře. Vloni, když jsme soutěž pořádali poprvé, bylo vzorků jenom šest," potvrzuje Goša přijetí informace o počtu prozatím přihlášených.

Krátce před čtvrtou vcházejí první návštěvníci. Na stolech na ně čekají sýrové i salámové mísy, uzené makrely i pečivo. To aby bylo co zakousnout, než přijde na ochutnávání soutěžního bůčku.

Zavoněl první kalíšek slivovice. Na levé straně pódia z pohledu příchozích je v plném proudu živá debata. Trojice porotců se radí, jakým způsobem nejlépe hodnotit přinesené vzorky. Z hovoru je patrné, že všichni mají s přípravou bůčku zkušenosti. Odbornost je tedy zajištěna.

Na stolku porotců leží prozatím pouze tři prázdná prkénka a tři nože. Vedle v papírové krabici čekají ceny pro vítěze, až jim pořadatelé přiřknou důstojnější místo. Goša je vyskládá na pódium. Diplomy, soudky s pivem, nůž pro šéfkuchaře, mlýnek na pepř i kvalitní pečicí mísu.

Počet přihlášených vzorků bůčku se zastavil jedenácti. Porotci zaujali svá místa, v sále to začíná šumět. Moderátorka vítá příchozí a vyzývá porotu, nechť se pustí do ochutnávání. Nože zakrojí do voňavého masa. Ostatní si musí na pochoutku počkat. Čekání jim krátí vystoupení dětí z místního souboru Valášek za doprovodu dvojice harmonikářů. S kytarou a svými písničkami vystoupí také Goša.

U stolku porotců mají jasno. Tři nejlepší bůčky jsou vybrány. „Shodli jsme se dokonale a zdůrazňuji, že nezávisle na sobě," říká porotce Jiří Václavík. Vysvětluje, který bůček byl moc slaný, který sice dobrý, ale připálený, na kterém nebyla chybička.

Nejlepší kuchaři si mohou pro ceny. Jiří Ibříšek pro tu za třetí místo, Michal Bětík za druhé místo. Ten nejlepší bůček letos připravila Anna Pospíchalová. Soutěž je u konce. Vzorky bůčků míří na stoly a místní se pouštějí do ochutnávání. Degustaci zpříjemňuje hudební doprovod kapel i harmonikářů. Zdá se, že veselo bude ještě dlouho.