Připravili hned několik akcí. Oslaví Den stromů, projdou se setmělým parkem s lampiony a zahrají si s návštěvníky parku geocaching, tedy dobrodružnou hru, v níž se za pomocí GPS nebo buzoly a mapy hledá poklad.

„Poctu stromům vzdáme v lešenském parku mezi sedmnáctým a devatenáctým říjnem. Pro návštěvníky jsme přichystali komentované prohlídky," přiblížila kastelánka zámku Alena Lysá s tím, že lidé se například dozvědí, co všechno se v minulosti mohlo dít v parku pod vzrostlým dubem nebo jaký je rozdíl mezi lískou obecnou a tureckou. Program stojí deset korun.

Tradiční průvod světýlek se uskuteční v neděli 30. listopadu od pěti hodin odpoledne. Program je určen pro rodiny s dětmi a bude zakončen slavnostním ohňostrojem. „Kdo si chce vyrobit vlastní lampion, může se objednat na odpolední tvořivou dílnu. Začne ve dvě hodiny a zájemci budou potřebovat jen jednu kulatou krabičku od tavených sýrů. Cena za výtvarnou dílnu je deset korun.

Od 24. října si v zámeckém parku přijdou na své příznivci geocachingu. „K ročnímu výročí úmrtí hraběte Christiana Kinského jsme v jednom starém stromě zámeckého parku umístili kešku, neboli poklad s názvem Poslední šlechtic z Lešné. Milovníci této moderní hry si určitě přijdou na své," slíbila Jitka Slezáková z Muzea regionu Valašsko.

Zámek Lešná je otevřen pouze o víkendech od devíti hodin ráno do čtyř odpoledne.