Karolinčané tuto možnost využívají. „Přihlásil jsem se do angličtiny. Mám malé vnuky. Snacha je cizinka a tak s nimi mluví i anglicky. Vnímám to, naučit se alespoň trochu anglicky, jako příjemnou nutnost," řekl Karel Palička.

Město Karolinka oslovuje svou aktivitou dříve narozené obyvatele města, kterým je šedesát a více let. „Seniorů, kteří chtějí být i přes svůj věk, nebo právě s ohledem na něj stále aktivní, máme ve městě hodně. Ne všichni si ale troufnou na studium Univerzity třetího věku," pověděla Valašskému deníku tajemnice karolinského Městského úřadu Lenka Denkocy.

Podle ní se v letošním roce uskuteční celkem tři kurzy angličtiny. Věnovány jsou úplným začátečníkům. „V jarních měsících byly uspořádány dva. Ten poslední připravujeme. Také ten je určen lidem, kteří se s angličtinou dosud nesetkali. Naší snahou je, aby i oni mohli pomáhat svým malým vnoučatům a byli takzvaně cool," poznamenala Denkocy.

Další připravovanou akcí je kurz trénování paměti. „Jeden se už uskutečnil na jaře. Další jsme zahájili v těchto dnech," vyjádřila se tajemnice městského úřadu.

Všechny kurzy pořádané městem jsou pro seniory z Karolinky bezplatné.