Veškeré vybavení potřebné k výrobě zlatavého moku je již nyní připraveno v hospodě Pod Pralesem v údolí Léskové ve Velkých Karlovicích.

„Moje babička, klasická Valaška, vždycky říkala: toto, to žáden nemá," vzpomíná na jeden z úsměvnějších impulzů, které jej k vaření vlastního piva přivedly, spolumajitel hospody a penzionu Pod Pralesem Lubor Gášek.Majitel Hospody Pod Pralesem ve Velkých Karlovicích Lubor Gášek připravuje zařízení pro nový vznikajicí minipivovar. Pivo bude vařit přímo v hospodě.

V penzionu ve Velkých Karlovicích začal už v roce 1999 poskytovat ubytování. O sedm let později k tomu připojil také hospodu s klasickou valašskou kuchyní. A šest let zpátky se pustil i do pořádání každoročního hudebního festivalu pod širým nebem, který nazval Karlovské hudební léto.

„Vždy tvrdím, že lidi je nezbytné něčím zaujmout. Přinášet nové věci," říká Lubor Gášek.

Chceme nabídnout živé a nešizené pivo

A tak se před rokem zrodila i myšlenka vařit v zavedené hospůdce vlastní pivo pod vlastní značkou.

„Chceme nabídnout živé pivo, vařené přímo v místě, které nikam necestuje. Nešizené, uvařené za použití správných surovin, jehož chuť si můžeme sami vyladit," těší se hospodský.

Hosté hospody Pod Pralesem se tak už velmi brzy mohou těšit na karlovskou jedenáctku či dvanáctku, později i na silnější pivní speciály.

„V současné době dolaďujeme technologii a třeba jedenáctku bychom chtěli točit přímo z tanku, klasicky tlačeného vzduchem," slibuje Lubor Gášek.

Hosté budou mít vše na očích. Část zařízení k vaření piva, varna a scezovačka jsou totiž umístěné přímo v interiéru hospody vedle výčepního pultu. Uvařené pivo bude následně kvasit ve spilce a pak patřičnou dobu ležet a zrát ve sklepích, v závislosti na požadované stupňovitosti.

První várka?

A kdy budou moci hosté ochutnat první várku? „Nebojte, bude to už brzy," vzkazuje Lubor Gášek.Logo Karlovského minipivovaru

Milovníci zlatavých moků z produkce malých pivovarů se v každém případě na nové pivo těší.

„Jsem rád, že se bude pivo vařit také ve Velkých Karlovicích. To je dobře. Minipivovar v celém údolí Horního Vsacka chybí," nechal se slyšet Libor Fiala ze Vsetína.

Podle něj majitel ideálně trefil díru na trhu. „Snad se mu bude dařit," doufá Libor Fiala.

Jako vítané zpestření i z hlediska turistiky označila vznik minipivovaru ve Velkých Karlovicích ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy Dana Daňová.

„Produkce takzvaných domácích pivovarů je nyní v oblibě. Všude, kde jsou, se po nich lidé ptají," řekla Dana Daňová.

Regionu podle ní pivovar prospěje. „Lze to ostatně pozorovat i v Rožnově pod Radhoštěm, který má svůj pivovar, či v Kroměříži. Tam jsou dokonce čtyři a všechny se uživí," doplnila Dana Daňová.