Zrekonstruovaný areál nabídne obyvatelům obce i návštěvníkům z okolí všech věkových skupin možnost aktivně zde strávit svůj volný čas. „S opravami jsme začali na počátku března. Rekonstrukcí prošla stávající budova sportovního centra včetně sociálních zařízení. Tvrdý povrch přilehlého hřiště nahradila umělá tráva,“ přiblížil některé ze zásadních oprav místostarosta Jarcové Josef Tomeček.

Obecní úřad se do rekonstrukce pustil společně s místní mateřskou školou a tělovýchovnou jednotou Sokol. Na celkových nákladech se obec podílí více než dvěma a půl miliony korun. „Zbylých bezmála devět milionů korun jsme získali formou dotace z rozpočtu Regionální rady,“ prozradil Tomeček.

Výstavba sportovního areálu v Jarcové se blíží do svého finále. V těchto dnech prochází úpravami dětské hřiště, což je už poslední část areálu. Veškeré práce podle Josefa Tomečka skončí do patnáctého listopadu. „Je možné, že se tento termín podaří ještě zkrátit a areál začne lidem sloužit ještě dříve,“ uzavřel místostarosta­.