Mezi nejzajímavější patří například betlém z chleba. Ten návštěvníci obdivovali nejčastěji. „Hezký je také ten z kamínků. Takový neobvyklý," svěřila se s názorem Zdenka Trlicová.

Mezi vystavovanými kusy je i betlém ze včelího vosku. „Ten nám za včelařský svaz ve Francově Lhotě zaslala Ludmila Ptáčková. Také tu je háčkovaný či pletený betlém," upozornila pořadatelka výstavy Anastázie Žídková.

Výstava bude k vidění až do Tří králů.

Chtěla oživit dění v osadě, založila sdružení

 Občanské sdružení Vesničko má milovaná funguje na Pulčíně řadu let. Jejím vedoucím je od dob vzniku Anastázie Žídková (na snímku). Nyní nastává ale čas, kdy si chce začít hledat náhradníka.

Anastazie Žídková.Sdružení vzniklo v osadě v roce 1998. „Od doby, co jsme se stali součástí Francovy Lhoty, se na nás tak trochu zapomínalo. Chtěli jsme si proto pomoct sami. Z toho vyplynul i název Vesničko má milovaná," vysvětluje Anastázie Žídková.

V příštím roce oslaví šestasedmdesát let. „Už je pomalu i čas, abych si hledala nějakou náhradu," myslí si paní Žídková.

V současnosti pořádá s dalšími členy sdružení výstavu ručně vyráběných betlémů. „Několik z nich jsem vytvořila sama. Když jsem se dívala na televizi, potřebovala jsem nějak zaměstnat ruce, a tak jsem se pustila do výroby," vysvětluje vedoucí sdružení.

Nejvíce práce si podle ní vyžádala výroba betlému ze „šáší". „Ale zabrat mi dal také ten ze šišek. Neobvyklý je i betlém z kamínků. Inspirovat se dá vším," říká stará paní.

V čele sdružení vymýšlí neustále další akce. „Například jsme tady měli botanickou zahradu. Do starých bot, jsme strčili květiny," směje se paní Žídková.

Za dobu, co v osadě fungují, vzniklo například informační centrum a obnovila starou kapli. „Pro zájemce v ní každý měsíc pořádáme mši," ukončuje povídání Anastázie Žídková.