O celkovém vítězi přitom nebylo až do soboty rozhodnuto. „Arnošt Říhák zvítězil po velkém boji," informoval hlavní organizátor Valašské tarokové ligy Pavel Omelka.

Druhou příčku v konečném hodnocení obsadil Tomáš Legerský z Valašského Meziříčí, třetí místo patří po sobotě Františku Pobořilovi z Rožnova pod Radhoštěm.

Tři nejúspěšnější hráči taroků letošního ročníku si na Harcovně převzali poháry. Nejen oni pak získali také věcné ceny, které věnovali sponzoři. „Celé finále se neslo v kamarádském a přátelském duchu, jak už to bývá na našich turnajích zvykem," zdůraznil Pavel Omelka.

Sobotního finálového turnaje se zúčastnilo čtyřiačtyřicet hráčů z Valašska i širokého okolí. Domácí barvy hájil třeba Richard Toman. Prozradil na sebe, že taroky hraje už dvacet let. „Naučil jsem se je od kamarádů rybářů. Chyběl jim tehdy čtvrtý do party. Tak mi řekl, musíš se to zkrátka naučit," vylíčil Richard Toman.

Při hře je podle něj nejdůležitější bedlivě sledovat, které karty už opustily ruce hráčů a padly na stůl. „Zejména je nutné hlídat, kolik již šlo taroků," poradil Richard Toman.

Do Valašské tarokové ligy se v průběhu roku zapojilo na osmdesát karetních hráčů. Podle pořadatelů přibylo oproti minulým ročníkům mnoho nových tváří. Navíc již taroky nejsou jen mužskou záležitostí. Letos se na turnajích objevovaly také tři ženy.

Poslední tarokový turnaj, jehož výsledek se však již nezapočítává do Valašské tarokové ligy, se hraje opět na rožnovské Harcovně 28. prosince jako memoriál Mirka Fassmanna. „Zveme na něj všechny příznivce taroku a také začátečníky, kteří se zde mohou seznámit s touto krásnou a náročnou hrou," uzavřel Pavel Omelka.