„Je to pro nás další obrovská ztráta. Kariéru ze studijních důvodů přerušil Pavel Pich, bystřický Jiří Tiller končí s výpomocí u nás z pracovních důvodů. Náš kádr je tak slabší než na podzim,“ přiznává trenér Robe.

Vedení valašského klubu pochopitelně začalo intenzivně hledat náhradu.

Ekonomická a personální situace na házenkářském trhu však není růžová, a proto bude kouč osmého celku extraligy rád, pokud se podaří přivést alespoň jednu kvalitnější posilu.

„Jedná se o post levé spojky, která by dokázala ulehčit situaci Martinu Hrstkovi. Jednáme s velkými kluby, v hledáčku aktuálně máme tři adepty. Námi vytipovaní hráči by se změně prostředí nebránili, bude však záležet na dohodě klubů,“ upřesnil Poloz.

Vzhledem k neutěšené situaci tak zkušený kouč povolal do přípravy dorostence – bratry Mizerovy – Bystřici pod Hostýnem chytajícího brankáře Šimona a po zranění navrátivší pravou spojku Bohdana.

„Do přípravy se již zapojili rekonvalescenti Válek, Reček a Dořičák, ale ještě nejsou ve stavu, aby odehráli celý zápas. Musíme být trpěliví,“ nabádá Poloz nejen vedení klubu, ale i věrné a náročné fanoušky.

„Na marodce tak nyní zůstává rozehrávač Matěj Šustáček, jemuž operovaná záda dovolí opět trénovat asi koncem ledna,“ je optimistou kouč.

S přípravou začali na Valašsku první den po vánočních svátcích, v neděli se stačili vrátit ze čtyřdenního tradičního soustředění v Kostelci na Hané.

„Prostředí bylo pro házenou dobré, spartánské, soustředění ale splnilo účel, v rámci kondice jsme dali přednost silovým tréninkům před běžeckými. Škoda jen, že jsme nebyli kompletní. Na reprezentačních srazech jsou Dokoupil se Zemanem a na Slovensku Korbel. Je nás málo. I proto jsme museli odříct přípravný zápas s Povážskou Bystřicí,“ přiznal Poloz.

Do konce ledna, kdy startuje druhá fáze základní části, však jeho svěřenci stihnou sehrát několik přípravných duelů – s dorosteneckou reprezentací, Litovlí, Piešťany, ale především s druhým celkem polské nejvyšší soutěže Gornike Zabrze, který trénuje Trtík a chytá zde reprezentační gólman Galia.

„Doma je vyzveme ve středu 16. ledna od 18 hodin, odveta u nich o týden později uzavře sérii příprav. O zpestření se postará teambuldingová akce, kdy se společně půjdeme do Vsetína podívat na kladenské hokejové legendy Jágra s Plekancem,“ už se těší sportovec tělem i duší.

Jeho hlavní úkol je ale vypilovat nedostatky, které jeho tým připravily o více bodů a lepší postavení po 14 odehraných kolech.

„Zlepšit musíme přechod do útoku a především obranu, zde nás po odchodu dirigenta Tomáše Říhy nejvíce tlačí bota. Branek dáváme relativně dost, musíme se tedy naučit vyhrávat i na 28 gólů,“ spočítal Poloz, jehož výběr čeká první zápas nového roku 27. ledna v Plzni.

„Moc stále bolí domácí zaváhání s Novým Veselím a Kopřivnicí, měli jsme mít o čtyři body více. Sezona ale není u konce, naše naděje na play-off je zcela reálná, třebaže aktuálně není naše situace růžová. Hodně napoví domácí dvojzápas s Frýdkem-Místkem a Duklou Praha,“ označil za klíčové kouč Zubří.

Stejně jako celá házenkářská veřejnost ale bude od 10. ledna pozorně u televizoru sledovat světový šampionát mužů v Německu a Dánsku.

„Palce budu opět držet Norsku, v jehož výběru jsem dokonce dva hráče trénoval. Největším favoritem bude bezpochyby Francie, která je po všech stránkách o level dál. Ale mistrem může být i dalších devět zemí za nimi, každý může překvapit. Těším se na plné haly a vynikající atmosféru,“ dodal Dušan Poloz.