Částí České republiky se v neděli odpoledne a vpodvečer prohnala silná bouře.

„Jak jsme avizovali v dopoledním návrhu, na severu Čech se dnes vyskytla i supercela. Ta bezprostředně po sloučení s dalšími mraky vyprodukovala na Mělnicku a Litoměřicku řadu škod, včetně krup 3 až 4 centimetry. Mraky budou již postupně slábnout,“ napsal na svém twitterovém účtu Český hydrometeoorologický ústav.

Bouřkové počasí zkomplikovalo dopravu v Liběchově. Konkrétně v ulici Pražská došlo k zatopení části silnice, kde bylo zaparkované vozidlo. „Nateklo tam tolik vody, že to s autem pohnulo a nabouralo do vrat,“ uvedla mluvčí středočeských hasičů Veronika Mocová Švorcová.

Obec Hrušky jen několik dní poté, co se obcí v červnu 2021 prohnalo tornádo. Modré plachty zakrývaly domy, které přišly o střechu
Tornádům svědčí rovinatá krajina, ale objeví se i v kopcích, říká meteorolog

„Vedle automobilu skončilo naplavené dříví. Na místo musel dorazit bagr a speciální technika pro vyproštění vozidla,“ upřesnila situaci mluvčí s tím, že hasiči konkrétně na Mělnicku zasahovali z důvodu silných bouřek pětačtyřicetkrát.

Uzavření ulice v Mělníku

K nejvíce poškozením došlo přímo v Mělníku. Například v ulici Českolipská došlo k propadu vozovky. „Vážení spoluobčané, okamžitě uzavíráme Českolipskou ulici, mezi bývalou restaurací U Jelínků a železničním přejezdem. Využijte, prosím, objízdné trasy, které právě značíme,“ upozornil řidiče starosta města Tomáš Martinec (ODS).