Odborníci vysadili na 420 nových stromů a keřů. Před tím ale museli pokácet přibližně stovku nemocných stromů. Stejný počet vzrostlých dřevin ošetřili. „Například lípy zbavili jmelí, ořezali poškozené větve, zpevnili koruny některých stromů a podobně," popsal starosta Branek František Svoboda.

Práce v parku ještě nekončí. Vedení vesnice má v plánu upravit parkové stezek a doplnit potřebné zařízení. Uvažuje také o propojení obecního parku se zámeckým. „Dříve tyto plochy tvořily jeden celek. Chceme z obou parků opět utvořit jeden," řekl starosta.

Vznikne tím moderní zábavní a oddychové centrum vesnice. „Kdysi tu fungovalo letní kino. Umím si představit, že zde umístíme nějaké posilovací stroje pro venkovní fitcentrum, atrakce pro děti a podobně," vylíčil František Svoboda.

Modernizace braneckého parku, který má rozlohu přibližně čtyři hektary a jeho součástí je i rybník, bude stát bezmála 2,3 milionu korun. Přibližně polovinu této sumy pokryje dotace z Evropské unie. Přes sto tisíc korun zaplatí stát a zhruba šest set tisíc korun uhradí vesnice z vlastní pokladny.