„Silnice jsou sjízdné. Žádné komplikace v dopravě, které by souvisely s náledím, jsme nezaznamenali,“ zhodnotila situaci na silnicích mluvčí vsetínské policie Lenka Javorková.

Její slova potvrdila také Vendula Králová, mluvčí valašskomeziříčské radnice. „Technické služby zvládají z devadesáti procent odklízení sněhu a posyp vozovek a chodníků velmi dobře. Do provozu byly nasazeny multikáry, traktory i velké sypače. Problémy na komunikacích s ohledem na ranní náledí se nevyskytly,“ uvedla.

V Rožnově pod Radhoštěm se od rána o úklid chodníků starali lidé vykonávající veřejně prospěšné práce a veřejnou službu. „Jsou v terénu, stejně jako každý jiný den,“ uvedl mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross. Podle jeho slov se ovšem teplota držela dva stupně nad bodem mrazu, déšť proto na chodnících nepřimrzal.

Zvýšení úrazovosti na chodnících tentokrát nezaznamenali ani záchranáři. „Výjezdy nejsou častější. V tomto směru se nic neděje,“ ujišťoval mluvčí záchranné služby Petr Olšan.

Poměrně klidnou situaci hlásili včera po celý den také v nemocnicích. Nicméně ve dnech sněhové kalamity přicházeli lidé s klasickými poraněními, souvisejícími s ledovkou. „Od minulé středy jsme ošetřili několik zraněných, kteří upadli na zasněženém či zledovatělém povrchu. Jedna z žen musela být s tříštivou zlomeninou bérce hospitalizována na chirurgickém oddělení. Také na ortopedii byl hospitalizován muž s poraněným bércem,“ shrnula mluvčí vsetínské nemocnice Lenka Plačková.

Také silničáři si včera mohli po náročném konci minulého týdne odpočinout. „Námraza a náledí se zatím netvoří,“ potvrdil dopoledne ředitel Správy a údržby silnic Valašska Jaromír Kořistka.

Pracovníci údržby silnic tak měli práci pouze se zbytky sněhu na některých komunikacích.„Uježděná vrstva sněhu deštěm rozbředla, stahujeme ji postupně pluhováním,“ vysvětlil Kořistka. Doplnil, že pokud by se na silnicích začala tvořit námraza, jsou silničáři připravení začít s posypem.

RENATA HAJDOVÁ, MICHAL BURDA