Extrémní, výjimečná, bohatá, úrodná. Tak hodnotí sezonu pěstitelé i pálenice.

Jana Cagašová ze Lhoty u Kelče pálila s rodinou třikrát.

„Poprvé trnky už na konci srpna, protože přišly kroupy, které nám poshazovaly téměř třetinu úrody. Posbírali jsme ty nejzralejší, naházeli je do beček a bylo z toho třiadvacet litrů,“ pochlubila se.

To byl teprve začátek.

„Podruhé jsme jeli pálit v říjnu první jablka. A pak v prosinci ty poslední trnky a další jablka. Celkem jsme nasbírali šestnáct set litrů kvasu a nateklo dvě stě litrů dobroty. Rok to byl opravdu bohatý, úrodný a kořalka tekla z destilační soupravy proudem,“ pochvalovala si.

S velkou nadúrodou byl spokojený i Martin Pospěch ze Zašové.

„Dvanáct set litrů kvasu trnek jsme měli pro nás, sedm set litrů jablek jsme darovali hasičům. Dobře nateklo a je i dobrá. Takže máme zásobičku na příští léta, kdy to bude s úrodou asi horší,“ hodnotil pěstitel.

V pálenici Bublík u Bečvy v Poličné u Valašského Meziříčí kotle prakticky nevyhasly. Letos se urodilo úplně všechno. Pěstitelé tam hlásili, že mají z každého druhu.

„Vznikla u nás hláška, že letos pálí i ten, kdo nechtěl. Lidé sháněli babičky a strýčky, aby měli na koho kvas přihlásit. Pálily celé rodiny, které hodně let neměly kvas,“ popsala Irma Vachníková, spolumajitelka pálenice.

Sezona u Bublíků začala dříve, koncem května už pálili třešně. Do Vánoc šly trnky, teď ještě pálí dvakrát týdně poslední jablka a v dubnu skončí.

„Moc nás potěšilo, že jsme letos po dlouhé době viděli hodně špendlíků. Ale ten špendlík klasický valašský, oválný žlutý, ne kulatý. Je to velká vzácnost, protože je to odrůda na vymření,“ dodala Vachníková.

V JANOVÉ PÁLILI TAKÉ OSKERUŠE ČI MIŠPULE

Raritu v podobě oskeruší nebo mišpulí zaregistrovali v pálenici v Janové. Bylo to asi jen pět kotlů, což se ve více než tisícovce várek ztrácí.

„Letos jsme pálili skoro samé trnky, asi pětasedmdesát procent. Pak jabka a letní ovoce. Výsledkem bylo největší množství absolutního alkoholu za těch pět sezon, co fungujeme,“ bilancoval páleničář z janovské výrobny Tomáš Kovář.

Za sezonu měli dva a půl tisíce zákazníků, z nichž někteří pálili v několika kotlích. Oproti předchozím rokům, kdy bývalo v průměru patnáct stovek.

„Výtěžnost byla ale menší. Před dvěma lety teklo z trnek až třináct litrů. Letos deset. Bylo sice hodně slunka, ale trnky nedozrály, dříve padaly. V každém případě nejde být s letošní sezonou nespokojený,“ zhodnotil.

Ve stejném duchu mluvil i vedoucí pálenice ve Vranči Martin Salaj.

„Ovoce bylo opravdu oproti loňsku výjimečné množství. Výborná sezona. Letos extrémní. Taková už dlouho nebude,“ odhadoval. Ve Vranči se stále jednou týdně pálí, ale pouze do začátku dubna. Pak sezonu ukončí. Přes kotle tu přehnali většinou trnky.

„Bylo jich na Hornovsacku hodně. Lidé pálili v první řadě tuto dobrotu. Na jablka často nedošlo, protože pěstitelům pochyběly nádoby i čas. Neměli šanci všechno posbírat,“ řekl Salaj.

Jaro bývá časem koštování a hodnocení hotových vzorků. Nejedna vesnice pořádá degustace a soutěže. Je zřejmé, že vyhodnotit letos vítěze nebude jednoduché.

„Bylo to nejtěžší rozhodování za poslední léta. Všechny vzorky byly moc dobré. Určitě se na tom podepsal příznivý rok, ovoce bylo dobře vyzrálé,“ pochvaloval si člen odborné poroty Michal Kovář a také provozní pálenice v Hovězí po skončení letošního únorového Koštu slibovice v Hrachovci.