Motoristé je pocítí už tuto středu, skončí 6. listopadu. Výsledkem stavebních prací bude konečná nová podoba frekventované křižovatky na vjezdu do města od Valašského Meziříčí.

První omezení platí ve středu a ve čtvrtek 21. a 22. října. Spočívá v obousměrném úplném uzavření sjezdu na Tyršovo nábřeží od křižovatky U Janíků. „Na Tyršovo nábřeží se řidiči dostanou objízdnou trasou přes ulice Chodská, Revoluční nebo Meziříčská. Průchod pro chodce a cyklisty zůstane díky nové lávce přes Bečvu zachovaný," řekl Ivo Marcin, vedoucí odboru rozvoje rožnovské radnice. Důvodem uzavírky je budování dešťové kanalizace.

Křižovatka dostane finální podobu

Ze stejného důvodu uzavřou dělníci také jedno z ramen křižovatky U Janíků, konkrétně sjezd na ulici Nádražní z křižovatky přes most do centra města. Tato uzavírka je naplánovaná na sobotu 31. října. Objízdná trasa povede přes ulici Palackého a křižovatku u hotelu Eroplán.

Nejdelší omezení začíná platit také dnes a potrvá do pátku 6. listopadu. V tomto termínu bude zcela uzavřený takzvaný bypass neboli odbočovací pruh křižovatky U Janíků ve směru od Meziříčí do centra města.

Dělníci budou pracovat na finálních úpravách křižovatky.

V konečné podobě přijde křížení U Janíků právě o zmíněný odbočovací pruh ve směru od Meziříčí, dělníci zruší i stávající ostrůvek.