„Letos jsme připravili program pro celou rodinu, který nabídne unikátní propojení ojedinělých světelných instalací, hudebních vystoupení a tanečních představení,“ pozvala místostarostka Yvona Wojaczková.

Hlavním dějištěm videomappingové show pak bude zámek Žerotínů.

„Skupina 3APES pro letošek připravila 270 stupňový 3D mapping, který bude v průběhu večera k vidění celkem ve třech opakováních. Mimo něj si mohou návštěvníci připomenout videomappingy z prvních tří ročníků. Bude toho ale mnohem víc a lidé se mohou těšit na opravdu bohatý program,“ ujišťuje místostarostka.

Chybět nebude ani videomapping z tvorby místních dětí. Na přilehlé stage vystoupí D-Company a tanečníci ZUŠ Alfréda Radoka pod vedením Denisy Varga Vašíčkové, DJ Other Portal, Welding House Crew s operou na svářečky a VJ Marwin Shamma.

Ulice mezi zámkem Žerotínů, mostem přes Bečvu a tržnicí, ožijí světelnými objekty z tvorby předních českých a zahraničních umělců. K vidění budou tři desítky instalací, mimo jiné Tichý křik Dana Gregora, který umožní promítnout slova návštěvníků ze zámecké terasy na protější kopec, dílo Dostatečný nadhled Veroniky Psotkové bude dominantou ulice Mostní a instalace String Jakuba Petra a Filipa Dobiase propojí oba břehy Bečvy.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie pak rozsvítí audiovizuální projekt VODA a v Galeriích Kaple a Sýpka budou k vidění výstavy Petra Duba a Aleše Nováka. Atraktivním zpestřením budou také obří svítící planety Země a Jupiter.

Část programu Světla Valmez se uskuteční také na nábřeží u Hospůdky Přístav, kde vyroste Letní kino, které mimo jiné promítne klip Markéty Irglové Among The Living pod režijní taktovkou Anni Ólafsdóttir. Celá akce je součástí zářijových Dnů města.

Vstup na festival Světlo Valmez je zdarma. Více informací o programu naleznete na jeho oficiálních stránkách www.svetlovalmez.cz.