Kincidentu došlo vsobotu necelé tři hodiny po půlnoci. Husovou ulicí projížděl čtyřiadvacetiletý řidič zValašského Meziříčí a svozidlem Škoda Octavia najel na travnatou plochu. „Naboural potom do kontejnerů. Když jej policisté vyzvali, aby vystoupil zvozidla, neuposlechl,“ přiblížila dramatické chvíle mluvčí policie Lenka Javorková.

Řidič naopak začal svozidlem najíždět na jednoho zpolicistů, kterému způsobil lehké zranění nohy. „Poté, co do policisty narazil, začal ujíždět. Použili proto donucovací prostředek, a to dva varovné výstřely do vzduchu,“ uvedla mluvčí. Mladík však nereagoval. „Zbraň potom policisté použili několikrát kdalším výstřelům na ujíždějící vozidlo, řidiči se přesto podařilo ujet,“ konstatovala Javorková.

Po několika hodinách jej přesto nakonec policie vypátrala, zadržela a umístila do policejní cely. „Je stíhán pro trestný čin útoku na veřejného činitele, za který mu hrozí až deset let vězení. Bude nyní předveden ksoudu snávrhem na vzetí do vazby,“ dodala mluvčí. Jedná se přitom podle jejích slov o muže, který se již vminulém týdnu dopustil přestupku a trestného činu. „Více informací zatím poskytnout nemůžeme, případ je vřešení,“ uvedla Javorková.