Jako učitel pracuje už devatenáct let. „Začínal jsem v Horním Lidči a po dvou letech jsem přešel na Integru. Tam učím na prvním stupni už sedmnáct let,“ prozrazuje čerstvý držitel ceny pro nejlepšího učitele za rok 2011.

Kromě školní činnosti pořádá pro žáky a jejich rodiče i další aktivity. „Chystáme se například na společný cyklovýlet. Nebo i večerní divadelní představení ve Zlíně,“ říká učitel a zástupce ředitele základní školy Integra Josef Kovařík.

Důležité pro něj je, že vše dělají společně. Do některých akcí zapojuje také svoji rodinu. „Mám dva syny podobného věku jako jsou mí žáci, tak je beru i s manželkou s sebou,“ svěřuje se Josef Kovařík. Je také dlouholetým propagátorem šachové mládeže. „O sobotách pořádám šachová soustředění a také turnaje,“ konstatuje učitel.

Ocenění bere jako potvrzení, že se mu jeho práce daří. „Je to velká čest,“ dodává.

Dalšími oceněnými učiteli roku za rok 2011 v kategorii „Výrazná pedagogická osobnost ve škole zřízené městem Vsetín“ jsou Stanislav Haša (učitel I. stupně ZŠ Vsetín Trávníky) a Pavla Martinásková (ředitelka MŠ Vsetín Ohrada).

V kategorii „Pedagogický pracovník školy jiného zřizovatele“ byl oceněný Stanislav Bugáň (učitel praktického vyučování a odborných předmětů SPŠS Vsetín).