ON-LINE ke koronaviru

Vedení nemocnice okamžitě přijalo nezbytná opatření a ve spolupráci s krajskými hygieniky poslalo do domácí karantény pět lékařů a čtrnáct zdravotních sester a dalších nelékařských pracovníků. Oddělení je v tuto chvíli uzavřeno, tři pacienti byli přeloženi do ostatních nemocnic Zlínského kraje, dalších osm pacientů bylo umístěno na jiná lůžková oddělení v rámci Uherskohradišťské nemocnice.

RIZIKOVÉ POVOLÁNÍ

„Zdravotníci jsou bohužel onemocněním ohroženi ještě více, než běžní obyvatelé. Nemohou zůstat doma, pečují o své pacienty v nemocnicích a jsou tak více vystaveni riziku přenosu koronaviru. Podobných případů mezi lékaři a sestrami v celé republice bohužel přibývá. Rád bych zdůraznil, že se samozřejmě o akutní neurologické pacienty z Uherskohradišťska postaráme v rámci dalších neurologických oddělení v nemocnicích ve Zlíně, Vsetíně a Kroměříži,“ řekl Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje.

Pozitivně testovaný primář byl naposledy ve službě tento týden v pondělí.

„Všichni zdravotníci, kteří s ním v tu dobu byli v kontaktu, šli do karantény. Nikdo z nich nemá v současné době příznaky onemocnění koronavirem,“ popsal Petr Sládek, ředitel Uherskohradišťské nemocnice.

ODDĚLENÍ JE UZAVŘENO

Neurologické oddělení je v tuto chvíli uzavřeno.

„Aktuálně tam bylo hospitalizováno pět pacientů na intenzivních lůžkách, dva jsme přeložili do Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, jednoho do Kroměřížské nemocnice a dva jsme přesunuli na naši následnou intenzivní péči. S primářem do kontaktu nepřišli, byli přijati až v průběhu tohoto týdne. Dalších šest pacientů na standardních lůžkách buď propustíme domů nebo je přesuneme na naše infekční oddělení,“ vysvětlil ředitel nemocnice s tím, že zdravotníci i pacienti budou testováni během tohoto víkendu, kdy už by výsledky mohly být průkazné.

Před týdnem řešila podobnou situaci chirurgie Vsetínské nemocnice, kde se onemocnění potvrdilo u jedné z lékařek, a také lékárna Kroměřížské nemocnice, kde měla rovněž pozitivní test jedna ze zaměstnankyň. U tří desítek zdravotníků, kteří šli do karantény nebo byli postaveni mimo službu, se naštěstí onemocnění nepotvrdilo.

Koronavirus v Česku