Mezinárodní týden turistiky na Valašsku (MTTV) pořádá město Vsetín společně s jednotlivými odbory Klubu českých turistů ve Zlínském kraji.

„Pandemická situace se sice v současnosti nevyvíjí příznivě, nechceme však zabrzdit přípravy všech akcí. Věříme, že se nám jubilejní ročník týdne turistiky podaří uspořádat, byť bude třeba doprovázen určitými omezeními nařízenými vládou. Těmi jsme samozřejmě připraveni se řídit,“ uvedl starosta Vsetína Jiří Růžička.

Valašsko má podle jeho slov stále čím překvapit a co nabídnout.

„Během týdne turistiky se můžete těšit na společná setkání, výlety naší půvabnou krajinou po malebných stezkách v lesích i na lukách s krásnými výhledy, kolem skal a potůčků. Věřím, že u nás zažijete báječný týden, na jehož přípravě jsme si dali jako pořadatelé záležet,“ zve milovníky turistiky k účasti vsetínský starosta.

Jubilejní ročník se odkládal už loni

Mezinárodní týden turistiky na Valašsku si za dlouhá léta konání vybudoval dobré jméno a cestu na Vsetín, který je pravidelně centrem jeho dění, si každoročně najdou turisté z celé republiky i ze zahraničí. Jubilejní 30. ročník pořadatelé původně připravovali na loňský rok, z důvodu pandemie koronaviru jej však museli odložit.

„Pandemie sužuje celý svět i v tomto roce, přesto věříme, že za dodržení všech aktuálně platných epidemiologických opatření se nám jej podaří letos uspořádat,“ uvedla jedna za pořadatelek Lenka Kováčová.

Program 30. ročníku začne v sobotu 10. července prezencí u organizačního štábu, který bude sídlit v 1. patře budovy vsetínského městského úřadu na Svárově.

„Slavnostně pak celou akci zahájíme tentýž den v 19.30 hodin ve velkém sále domu kultury,“ informovala Kováčová.

Zájemci účast se mohou přihlašovat až do 30. června prostřednictvím webových stránek www.mestovsetin.cz, e-mailem na adresy lenka.kovacova@mestovsetin.cz, iveta.balejova@mestovsetin.cz nebo poštou na adresu MěÚ Vsetín, OŠaK, Svárov 1080, 755 01 Vsetín.

K pramenům Bečvy i do sušírny ovoce

A kam se účastníci 30. ročníku MTTV letos vypraví? Podívají se například k pramenům Bečvy, na Javorníky, do Strážovských vrchů, na Pustevny, Prženské paseky či k chaloupce se sušírnou ovoce paní Hruškové v Rokytnici, která byla vyhlášena Lidovou stavbou Zlínského kraje za rok 2019.

„Pro každý den budou vyznačené dvě trasy – kratší o délce deset až patnáct kilometrů a delší o délce dvacet až třicet kilometrů,“ přiblížila Kováčová.

Turisté se musí přihlásit k účasti na jednotlivých vycházkách nejpozději den předem v sídle organizačního štábu. „Za symbolický poplatek padesát korun obdrží startovací list s mapkou vybrané trasy a dalšími potřebnými informacemi,“ dodala Kováčová.

Další informace o 30. MTTV jsou k nalezení na webech http://mttv.unas.cz nebo www.mestovsetin.cz.