Stejně jako loni festival zahájí oblíbené Divadlo Bez zábradlí, které tentokrát přiveze komedii Blbec k večeři s hvězdným hereckým obsazením v čele s Václavem Vydrou, Josefem Cardou a Rudolfem Hrušínským.

„Jak tento úvodní, tak i následující večer s komedií Na Zlatém jezeře se Simonou Stašovou a Ladislavem Frejem jsou již vyprodané. Na další dny ale stále máme vstupenky k dispozici. Zájemci si je mohou koupit na www.tydenkultury.cz,“ říká mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková.

Na komedii „1+1=3“ v neděli 21. srpna mohou dokonce návštěvníci získat k jedné zakoupené vstupence druhou zdarma.

„V představení Benátky pod sněhem pak především místní diváky jistě potěší, že se v hlavní roli spolu s Mírou Noskem představí herečka Kristýna Janáčková, rodačka ze sousední Karolinky,“ vysvětluje mluvčí.

Třikrát Dušek

Zlatým hřebem budou tři vystoupení Jaroslava Duška, jenž se na festival se Čtyřmi dohodami a Pátou dohodou vrací každý rok.

„Jeho vystoupení mají u nás, pod šapitó uprostřed přírody, úplně jinou atmosféru, než v klasických divadelních sálech. Proto na ně mnozí diváci jezdí pravidelně. Pamatujeme i na děti. V sobotu a neděli pro ně hrajeme pohádky vždy v 10 hodin,“ dodává Martina Žáčková.

Vedle lákavého programu festivalu dodává neobyčejnou atmosféru místo konání.

„Speciálně kvůli festivalu bývá v údolí Léskové pod Spa hotelem Lanterna vztyčeno cirkusové šapitó, kolem nějž ožije párty zóna s občerstvením v režii kuchařů Lanterny, posezením pod širým nebem a živou muzikou. O tu se letos postarají saxofonistka Nikol Naňáková nebo houslistka Alžběta Králová,“ říká Žáčková.

Festival se letos koná už pošesté.

„V minulých pěti ročnících přinesl na dobročinné účely již téměř milion korun, které byly rozděleny mezi mobilní hospic Strom života a potřebné rodiny z Velkých Karlovic,“ uzavírá mluvčí.

Více informací a prodej vstupenek: www.tydenkultury.cz

Program Týdne kultury na Valašsku:

ČT 18. 8. – Divadlo Bez zábradlí: Blbec k večeři (V. Vydra, J. Carda, R. Hrušínský) - VYPRODÁNO

PÁ 19. 8. – Agentura Harlekýn: Na Zlatém jezeře (S. Stašová, L. Frej) - VYPRODÁNO

SO 20. 8. – Divadlo NAVĚTVI: Kouzla skřítků – PRO DĚTI

SO 20. 8. – Pantheon production: Benátky pod sněhem (M. Nosek, K. Janáčková)

NE 21. 8. – Loutkové divadlo Ostrava: Hrnečku, vař! – PRO DĚTI

NE 21. 8. – Malé Divadlo Komedie: 1 + 1 = 3 – Akční nabídka vstupenek „1+1“

PO 22. 8. – Jaroslav Dušek: Čtyři dohody – Poslední volná místa

ÚT 23. 8. – Jaroslav Dušek: Pátá dohoda

ST 24. 8. – Jaroslav Dušek: Čtyři dohody