Uskuteční se v závěru letních prázdnin od 18. do 24. srpna ve Velkých Karlovicích. Pořádající Resort Valachy jeho výtěžek jako každý rok věnuje na dobročinné účely.

Návštěvníci festivalu se opět mohou těšit na řadu atraktivních titulů a známých herců. Stejně jako loni jej zahájí Divadlo Bez zábradlí, které přiveze komedii Blbec k večeři s hvězdným hereckým obsazením v čele s Václavem Vydrou, Josefem Cardou a Rudolfem Hrušínským.

„Představení v režii Jiřího Menzela je léty prověřený divácký hit, na repertoáru je už téměř čtvrt století,“ připomněla Martina Žáčková z Resortu Valachy.

V dalších dnech publikum potěší Simona Stašová a Ladislav Frej v romantické komedii Na Zlatém jezeře, která je zase velmi známá z filmového zpracování a jejíž hlavní protagonisté Katherine Hepburn a Henry Fonda získali za herecké výkony Oscara.

Malé Divadlo Komedie do Velkých Karlovic přiveze představení 1+1=3, které bylo v minulosti nejvýše hodnoceno návštěvníky a na jejich přání se po pěti letech vrací. Poprvé se na festivalu představí spolek Pantheon s komedií Benátky pod sněhem v hlavní roli s Mírou Noskem a uskuteční se opět i dvě představení pro děti.

„Zlatým hřebem budou tři vystoupení Jaroslava Duška, jenž se na festival se Čtyřmi dohodami a Pátou dohodou vrací každý rok a mívá pravidelně vyprodáno,“ doplnila program Martina Žáčková.

Vedle lákavého programu dodává festivalu jedinečnou atmosféru také místo konání. Jak už je zvykem vztyčí pořadatelé v údolí Léskové pod Spa hotelem Lanterna cirkusové šapitó, kolem nějž vznikne párty zóna s občerstvením, posezením pod širým nebem a živou muzikou.

Speciální nabídku připravil k Týdnu kultury i jmenovaný hotel Lanterna: ubytovaní hosté mají v ceně pobytu během festivalu jednu volnou vstupenku na noc a pokoj.

Festival se letos koná už pošesté. V minulých pěti ročnících přinesl na dobročinné účely již téměř milion korun, které organizátoři rozdělili mezi mobilní hospic Strom života a potřebné rodiny z Velkých Karlovic. Další informace a prodej vstupenek na www.tydenkultury.cz.

Program Týdne kultury na Valašsku:

18. 8. – Divadlo Bez zábradlí: Blbec k večeři (V. Vydra, J. Carda, R. Hrušínský)

19. 8. – Agentura Harlekýn: Na Zlatém jezeře (S. Stašová, L. Frej)

20. 8. – Divadlo NAVĚTVI: Kouzla skřítků

20. 8. – Pantheon production: Benátky pod sněhem (M. Nosek a další)

21. 8. – Loutkové divadlo Ostrava: Hrnečku, vař!

21. 8. – Malé Divadlo Komedie: 1 + 1 = 3

22. 8. – Jaroslav Dušek: Čtyři dohody

23. 8. – Jaroslav Dušek: Pátá dohoda

24. 8. – Jaroslav Dušek: Čtyři dohody