Pondělní čtení, stejně jako program po zbytek týdne, bylo z velké části věnováno sedmdesátému výročí úmrtí spisovatele Karla Čapka. Bylo rozděleno do tří bloků. „První část byla určena studentům vsetínského gymnázia,“ prozradila pracovnice knihovny Kateřina Janošková. O zahájení se postarala ředitelka knihovny Helena Gajdušková, která spolu s manželem a místostarostou města Lubomírem Gajduškem četla z knihy Josefa Čapka Povídání o pejskovi a kočičce.

V roli předčítajících se poté představili také další zástupci radnice, pracovníci knihovny a sami studenti. Ty v průběhu dopoledne vystřídali nejprve senioři a poté maminky z mateřského centra Sluníčko. „Četlo se například z knih Černý kocour od spisovatele Poa, Když bolí zuby od Karla Čapka, Vejce a já od Betty McDonaldové, Škola humoru od Jaroslava Haška, Povídky nejen o psech od Jana Wericha a dalších,“ vyjmenovala Janošková.

V rámci týdne knihoven se ještě včera uskutečnilo v knihovně v Luhu setkání dětí a seniorů nazvané My jsme Valaši, jedna rodina. „Začaly také kurzy práce na počítači pro seniory. Na čtvrtek je připravena ještě beseda s prozaikem a publicistou Janem Balabánem, držitelem ocenění Magnesia Litera z roku 2005,“ doplnila knihovnice.

Připomněla také, že neoficiálním začátkem týdne knihoven byl páteční happening knihovnických týmů v Kutné Hoře. „Šlo o recesistickou soutěž, ve které se ovšem týmu knihovníků ze Vsetína podařilo vybojovat první místo,“ zdůraznila Janošková.

S tím, že odměnou byl vsetínským velký dort znázorňující Národní knihovnu podle hojně diskutovaného návrhu architekta Jana Kaplického.