Na kartě, která platí až do konce září, je celkem osm slev a výhod. „Nechybí mezi nimi symbol Rožnova Valašské muzeum v přírodě, Jurkovičova rozhledna na Karlově kopci nad městem, na kuponech je také sleva na celodenní VIP vstupenku do adrenalinového Gibon parku, kde se zabaví nejen děti, ale i dospělí," představil novinku rožnovský místostarosta Jan Kučera.

Podle rožnovského destinačního manažera Marka Havrana přináší Rožnov card více výhod právě pro děti. „Rodiče, kteří k nám přijedou se svými ratolestmi, jistě potěší, že díky kartě výrazně ušetří v Pohádkových lázních v pivovaru nebo při projížďce na koni na Ranči Bučiska," upozornil Havran.

Pracovníci rožnovské radnice předeslali, že cílem letošní letní sezony je především Rožnov card otestovat a zjistit, jak na ni budou turisté reagovat. „Jednotlivé slevy jsme poskládali tak, aby poskytly držitelům karty zábavu přibližně na tři dny," podotkl.

Podle Jindřicha Motýla, předsedy komise cestovního ruchu, jež kartu hosta vloni iniciovala, je cílem ukázat, že vedle Valašského muzea v přírodě je v Rožnově spousta dalších zajímavých míst a atraktivit. „Stojí za to je objevit a pak se sem za nimi vracet," řekl Motýl.

Rožnov card turisté obdrží v celkem třinácti ubytovacích zařízeních v Rožnově za ubytování na dvě a více nocí. Karta platí do 30. září.