Přesně takové stavy čekají řidiče ve Zlínském kraji, kteří se přes letní měsíce musejí vypořádat na svých cestách s řadou omezení, objížděk či uzavírek. Jediným řešením je být na ně při plánování cesty připravený. Letos jich za volantem na silnicích v regionu potkáte celou řadu.

Nejcitlivější uzavírky a omezení se týkají ve Zlínském kraji hlavně silnic druhé a třetí třídy, které spravuje Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK). O prázdninách je potřeba dát si pozor hned na několika úsecích.

„Všechny uzavírky, o kterých má ŘSZK v tuto chvíli povědomí, jsou k nalezení na webu. U některých uzavírek jsou i mapy," přiblížil mluvčí ŘSZK Vojtěch Cekota s tím, že aktuální uzavírky se mohou během prázdnin měnit. „Stanovují je příslušné silniční správní úřady a ŘSZK se dozvídá o uzavírkách až zprostředkovaně. Žádost o povolení uzavírky nepodává ŘSZK, ale zhotovitel příslušné stavby. Nikdo navíc nemáme stoprocentní jistotu, že se nakonec z nějakého důvodu neobjeví na některé silnici uzavírka, o které teď ještě nevíme," upozorňuje Cekota.

Valašsko

Provoz valašských silnic v létě naruší několik uzavírek. Pozor by si měli dát například v Hošťálkové, kde je kvůli opravě mostu silnice částečně uzavřená. Provoz je řízený světelnými signály. Další omezení čeká motoristy na silnici ve směru na Velké Karlovice.

Cesty jsou uzavřené například také na Hovězí, kde se spravuje most.

„Po místních komunikacích je možná objížďka. Na části trasy je, kvůli nedostatečné šířce vozovky, provoz řízený pomocí světelných signálů," prozradil mluvčí Ředitelství silnic Zlínského kraje Vojtěch Cekota.

Poslední uzavírka řidiče čeká na Huslenkách směrem do místní části Kychová.

Hošťálková

Termín: od 4. 6. do 16. 7. 2012

Úsek: cca 100 metrů

Druh omezení: Provoz je vedený po volných polovinách vozovky. Dopravu řídí světelná signalizace.

Janová

Termín: od 4. 6. do 30. 9. 2012

Úsek: cca 60 metrů

Druh omezení: kyvadlový provoz jedním jízdním pruhem

Hovězí-Hořansko

Termín: od 16. 4. do 22. 7. 2012

Úsek: cca 20 metrů

Druh omezení: úplná uzavírka silnice. Nutná objížďka asi 1,2 kilometru po obecních komunikacích. V užší části objížďky doprava řízena světelnou signalizací.

Huslenky-Kychová

Termín: od 23. 5. do 16. 7. 2012

Úsek: cca 100 metrů

Druh omezení: úplná uzavírka. Objížďka po provizorní cestě, včetně přemostění. Řízeno pomocí semaforů.