Ředitelka Masarykovy veřejné knihovny Vsetín Helena Gajdušková a místostarostka města Simona Hlaváčová pasovaly prvňáčky v sále kina Vatra.

Děti musely dokázat, že se za první půlrok naučily ve škole číst. Poté dostaly pasovací glejt, sladkkosti a poukaz na roční registraci v knihovně.

„Pasuji tě na rytíře krásného slova a přijímám tě do řádu čtenářského.“ S těmito slovy přistupovaly k dětem ve čtvrtek 1. března 2018 ředitelka Masarykovy veřejné knihovny ve Vsetíně Helena Gajdušková a místostarostka města Simona Hlaváčová.

Opravdovým mečem pasovaly děti na rytířky a rytíře Řádu čtenářského.

„Od dnešního dne jste pasováni na čtenáře a my se na vás v dětských knihovnách na Dolním náměstí, v Rokytnici a v Luhu i s rodiči moc těšíme,“ přivítala malé čtenáře Helena Gajdušková jako Knihomíra I.

Při Pasování prvňáčků průvodkyně víla Lucie zjistila, že děti už čtou a mezi nejoblíbenější knižní hrdiny patří u holek víly a u kluků vede Harry Potter.

Příjemná třešinka na dortu pro všechny přítomné přišla v podobě scénického čtení.

Pohádky Miloše Macourka – O žluté bundě s pokaženým zipem a Zuzanka a písmenka ožily v podání herců Davida Vackeho a Jiřího Hejcmana.