Zejména kvůli pozitivní zpětné vazbě a spokojenosti s netradičním sportováním z řad dětí, rodičů, ředitelů škol i pedagogů, uvolnila městská pokladna z rozpočtu pro letošní rok na tuto aktivitu více než půl miliónu korun.

„Během období koronavirové pandemie, které se ve velké míře podepisovalo na fyzické zdatnosti dnešních školáků, jsme přemýšleli, jak přivést nenásilně děti k intenzivnějším pohybovým a sportovním aktivitám, jak jim ozvláštnit a zatraktivnit výuku tělocviku,“ přiblížil důvod vzniku projektu vsetínský místostarosta Pavel Bartoň.

Pilotní část projektu se rozeběhla na sklonku roku 2021, pokračoval poté i vloni. Podle Bartoně má od samotného začátku kladnou odezvu od trenérů, dětí, jejich rodičů i pedagogů.

Děti ze Základní školy Šafaříkova ve Valašském Meziříčí se zapojily do projektu Týden s BESIPem. Osvěžily si znalosti dopravních předpisů.
Děti z meziříčské Šafařky znají dopravní předpisy na jedničku

„Letos jsme na projekt v rozpočtu vyčlenili 504 tisíc korun. Výuku s kvalifikovanými trenéry tak letos absolvuje celkem 63 tříd z prvního stupně,“ upřesnil Bartoň.

Radnice má momentálně zajištěné čtyři licencované trenéry, mezi nimiž jsou také známé sportovní osobnosti: bývalý olympionik v alpském lyžování Martin Vráblík nebo bývalý prvoligový fotbalista Lukáš Fujerik.

„Projekt má několik benefitů. Především máme možnost kvalitně pracovat s dětmi v hodinách tělocviku, další výhodou je to, že se setkáváme zároveň i s jejich pedagogy a můžeme jim metodicky pomoci. Naším cílem je motivovat děti k radosti ze sportu a z pohybu a vést je k tomu, aby přijímaly sport jako součást každodenního života,“ shrnul své poslání lyžař Martin Vráblík.