Peticí nespokojených rodičů se zabývalo vedení klubu HC Bobři a členská schůze HC Valašské Meziříčí na mimořádném zasedání. Schůze se zúčastnili také zástupci rodičů.

„Zjistili jsme, že k některým skutečnostem uvedeným v petici opravdu došlo," konstatoval v pátek dopoledne pro Valašský deník místopředseda klubu Pavel Vanduch.

Rodiče svěřenců Miroslava Kubo si stěžují zejména na trenérův slovník během tréninků. vedení klubu upozornili ale také na neúměrné fyzické tresty. „Nejsem si ale jist, že zrovna tento případ je vhodný k medializaci. Hokeji to nepomůže," posteskl si Vanduch.

Proti: 14 Pro: 30

Paradoxní na nešťastné události je, že vedení klubu obdrželo i jiné prohlášení v němž se naopak třicet rodičů za trenéra Kubo staví.

„Zajímavé je, že čtyři rodiče, kteří podepsali stížnost, přidali svůj podpis také k tomuto prohlášení," poznamenal místopředseda klu­bu.

Podle něj tak většina rodičů nevnímala uvedený problém tak vyhroceně.

Přesto vedení klubu potrestalo šéftrenéra mládeže Miroslava Kubo pokutou 10 tisíc korun.

„Ukázalo se, že nepostupoval vždy zcela správně. Potvrdilo se i nějaké to plácnutí hokejkou. Nic na tom nezmění ani fakt, že rodič dítěte, vůči kterému se tak trenér zachoval, nám řekl, že s tím žádný problém nemá," dodal Vanduch.

Je to bouře 
ve sklenici vody?

Doslova za bouři ve sklenici vody považuje případ předseda výboru sportu a volného času meziříčské radnice Petr Urbánek. „Neumím skutek popsat, nebyl jsem u toho. Výbor klubu ale stanovisko zaujal. Trenéra potrestal, a to je pro mě dostačující," sdělil Petr Urbánek. Miroslav Kubo obdržel rovněž upozornění, že pokud podobné prohřešky zopakuje, klub s ním okamžitě ukončí trenérskou smlouvu.

Klub přijal i organizační opatření, která mají podobným situacím zabránit. Tréninky teď povedou nejméně dva trenéři. Práci a chování Miroslava Kubo podrobí výkonný výbor zvýšenému dohledu.

Miroslav Kubo se k celé záležitosti vyjadřovat nechtěl. „Je to velmi citlivá záležitost, proti které není obrana. Mám na to svůj vlastní názor. Ale víc k tomu zatím říkat nebudu. Navíc nehodlám používat proti druhé straně stejných způsobů, jaké použila ona proti mně. Cítím se být poškozen," vyjádřil se pro Valašský deník Miroslav Kubo.