Vsetínská radnice do výstavby nového sportoviště investovala 12,3 milionů korun bez DPH. Výběrové řízení na zhotovitele vyhrála bílovická firma sport cité +, která se během stavby musela vyrovnat i s určitými „koronavirovými“ omezeními. I přes ně se však podařilo dodržet původní harmonogram, podle něhož mělo být vše hotovo do konce prázdnin.

Speciální povrch šetrný ke zdraví

Na ploše mezi trávnickou školou a budovou školní družiny postupně vyrostlo víceúčelové hřiště o rozměrech 50 x 30 metrů opatřené vysokým oplocením. Určené je pro míčové sporty, například volejbal, minikopanou, basketbal či tenis.

Hřiště obepíná třídráhový atletický ovál o délce 200 metrů. Nechybí ani sektory pro další disciplíny, jako skok vysoký a daleký, vrh koulí, rozcvičiště a sprinterská třídráha o délce 82 metrů. „Všechny povrchy jsou ze speciální hmoty, která je odpružená a je tak šetrná ke zdraví sportovců,“ přiblížil ředitel školy Libor Slováček.

Součástí projektu jsou také některé chodníky ze zámkové dlažby, příprava pro veřejné osvětlení a část zatravnění. Zbylé nové chodníky, samotné osvětlení, úprava zeleně a dětské hřiště či fitness prvky vzniknou až následně.

„Po dokončených opravách na hřišti u Základní školy Ohrada a stavbě nového sportoviště u Základní školy Sychrov je trávnická škola další v pořadí, která má krásný moderní sportovní areál. Věřím, že hřiště i atletický ovál budou hojně využívány školou a její družinou i veřejností,“ řekl místostarosta pro oblast školství Tomáš Pifka.

Moderní sprchy i opravené šatny

Současně se stavbou nového sportovního areálu se oprav dočkaly také šatny pro tělocvik mezi tělocvičnami a pavilonem s učebnami. Nově budou sloužit i pro sportující na novém hřišti. Místo původních sprchových kójí jsou zde nyní moderní „otevřené“ sprchy, nová je dlažba ve sprchách i povrch v šatnách, omítky, izolace, kanalizace, vzduchotechnika a elektroinstalace.

Oprava se dotkla i dalších místností, které slouží jako prádelna či sklad kol a pomůcek pro dopravní hřiště. „Všechny tyto práce měly být dokončeny v srpnu. Narazili jsme však nečekaně na problémy se starou kanalizací, které jsme museli odstranit, takže k předání díla dojde ke konci září,“ uvedl Pifka. Původně odhadované náklady na opravy ve výši 3,3 milionu korun tak zřejmě ještě vzrostou.