„Rozhodli jsme se zakonzervovat skály před outdorovými turisty. Do skalního města budou moci jenom skupinky turistů pod dohledem placeného trampského průvodce. Členové trampských osad budou mít samozřejmě vstup zdarma a pohyb libovolný,“ vysvětlil nová pravidla za ochránce přírody Milan Orálek.

K dohodě došlo před několika dny na tradičním „Vyháňání medvěda“ na tramské chatě Hawai. „Jsme moc rádi, že můžeme opět pozvat kamarády z celé Moravy i Slovenska na březnový potlach, na kterém tuto úmluvu stvrdíme u táborového ohně,“ potvrzuje tramp Willy.
Redakci Kvokárny se podařilo zjistit, proč nakonec po letech zákazů a diskriminace trampského hnutí na Pulčinách k dohodě došlo.
„Před dvěma lety prošlo Pulčinami větrné tornádo, které zničilo lesní porost. Popadané kmeny jsou v místech, kde se nemůžeme dostat s těžební technikou. Hrozí nám tedy kůrovcová kalamita. Trampové jsou zárukou, že dřevo postupně zmizí. V osmdesátých letech byly zdejší lesy vyčištěné doslova do poslední krkošky,“ svěřil se hajný z okresní lesní správy František Liška. Trampové nesmějí pouze bivakovat v oficiálním kempu pod skálami. „Ten bude vyhrazen pro horolezce a rodiny s dětmi. Na ně můžeme čerpat dotace z unie. Na tramping to nejde. Nejsou bohužel nikde organizovaní,“ doplnil informace za obě strany Milan Orálek.

Text se nezakládá na pravdě