Zprávu o jejich skonu oznámila policie na svém twitterovém účtu.

„Včera večer jsme v sutinách domu nalezli čtyři mrtvá těla. Jedná se o jednu ženu a tři děti. Případ jsme předběžně kvalifikovali jako trestný čin vražda,“ uvedla krajská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Jak oběti zemřely, prokáží výsledky nařízené soudní pitvy. Jejich jednatřicetiletý otec explozi přežil, vážně zraněný leží nyní na popáleninovém centru ostravské Fakultní nemocnice.

„S podezřelým v současné době nelze provádět úkony trestního řízení, a to s ohledem na jeho zdravotní stav,“ uvedla krajská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Výbuch domu v Loučce, při kterém byl zraněn dvaatřicetiletý muž
Po výbuchu v Loučce našli mrtvou ženu a tři děti, policie mluví o vraždě

I když se vyšetřování zatím rozebíhá a krajští kriminalisté na něm intenzivně pracují, není zatím jasné, jaký byl motiv a způsob provedení činu. Podezřelým z tohoto skutku je právě zraněný otec dětí a manžel Márie.

Kdo a co za tímto zločinem však stojí, objasní teprve závěry vyšetřovatelů a poté soud. Loučka je v šoku, neuvěřitelná a těžko pochopitelná zpráva obletěla v pondělí 25. dubna celou republiku.

„Měl tam zůstat jen on, když chtěl. Oni tam neměli být, neměl jim ubližovatů,“ zmínil místní občan Vojtěch.

„Asi byl nemocný, byla mu nedávno diagnostikována schizofrenie, znali jsme se, chodíval k nám. Dali jsme si kafe, děti dostaly nějakou sladkost, byla to pohodová rodina," vzpomínal další Loučan.

Na paní Máriu lidé v obci vzpomínali rádi.

„Byla usměvavá, vždy pozdravila, vídali jsme ji hlavně s dětmi, jak tlačí kočárek,“ to byla nejčastější slova při vzpomínce na mladou Slovenku, maminku tří dětí. Pár žil s dětmi v obci v domě, který koupili.

Měli hospodářství, žádné problémy

„Měli spoustu hospodářských zvířat, ve spolupráci s hasičským sborem a policií budeme nyní hledat řešení kam s nimi. Rodina se do Loučky přistěhovala asi před čtyři lety, nebyly s nimi žádné problémy,“ uvedl starosta obce Loučka Jaromír Kořístka.

Obloha nad Loučkou se v pondělí zatáhla a z nebe padal déšť. Vypadalo to, jako by nad obcí nebe plakalo. Vždyť před základní a mateřskou školou v Loučce vlál černý prapor. Místo, které je zdrojem radosti a veselí, bylo najednou plné smutku.

„Je to obrovská rána a šok, nemůžeme se z toho vzpamatovat. Dozvěděli jsme se o výbuchu i o tom, že tam zahynuly tři děti,“ uvedla jedna z učitelek mateřské školy, která si nepřála zveřejnit své jméno. Podle ní se děti ve školce na tragédii vyptávají.

„Musíme se dohodnout, jak budeme postupovat při vysvětlování této události. Shodli jsme se však, že to učinit musíme, děti přicházejí z domu s vlastními verzemi, chceme jim to vysvětlit,“ doplnila mladá učitelka.

Zlínský hejtman Holiš označil tragédii v Loučce za zdrcující zprávu.

“Za celou Radu Zlínského kraje bych chtěl vyjádřit upřímnou soustrast všem pozůstalým, kteří přišli o své blízké při nedělní tragické události v Loučce. Každá ztráta lidského života je smutná, a o to víc bolestivější, když se jedná děti. Je to zdrcující zpráva pro celý kraj,” řekl pro Deník Radim Holiš.